| siempre a întrebat:

As dori sa intreb cat trebuie citit acatistul sf ciprian ca preotul am uitat sal intreb, imi doresc ca sf ciprian sa mi arate adevarul caci in ultimul timp problemele sau tinut scai de mine. funda pentru un raspuns detaliat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vezi satan are slujitori si aici pe TPU. unul tocmai tia raspuns si acum se amuza, cu salamul in buza.seimpre? nu e nevoie de cine stie ce acatiste.roagate sincer ca domnul sa lucre in oameni, cu puterea duhului sfant si tu fa tot posibilul sa iesi din necazuri, avand ajutor de nadejde.ca unde pune omul bun mana, pune si dumnezeu mila.

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu stiu de acatistul Sf. Ciprian dar iti pot spune de acatistul Sf.-lui Bulea dare dă rezultate 100%. Deci iti usurez chinul de a citi interminabil acatistul si iti dau o "raţetă".
Doi pui de cioara mănanci
Impănati cu zmag clăbuci,
Il găsesti si-l iei cu grijă
Din găoz si doamna p*zdă.
Mânjesti cioroii cu el
Si la cuptor frumuşel,
Rumeniţi si fiind gata,
Le pui si putin duhoare
De la curul dumitale.
Meniul trebuie si asortat
Sigur, merge si-un căcat.
Vezi, cu pofta sa mănânci,
Altfel frate, acatistul
Slujeste numai Anticristul.
Si in loc sa scapi cu bine
V-a intra toti draci-n tine,
Si acum iti spun ca urare
Mult noroc si pofta mare.

| Laura a răspuns:

Nu mai bine citești o sfântă carte de gramatică?

| Mayar a răspuns:

Doamne ce **** sunteti! Colega noastra intreaba sincer si voi faceti misto de ea! Nesimtitilor! Bai, voi nici nu stiti ce e aia biserica! Si se mai mira lumea ca dc oamenii sunt asa rai, pai daca nusunt de partea binelui, automat trec de partea raului. Pace voua! Tzacanitilor!

Si acum sa revenim la intrebare. Trebuie sa citesti pana cand se revolza problema/problemele. K Sfantul ciprian nu are ''termen'' ca sa zic asa in care va rezolva. Asta depinde de caz la caz. Citesti pana se rezolva. Si la mine o prietena foarte buna a facut asa, a durat mai mult, dar s-a rezolvat pana la urma.
Si trebuie cu credinta sa il citesti, pana se rezolva.winking Iti doresc tot binele din lumewinking

Si voi prostilor, tineti-va gura, decat sa scoateti porcarii pe lume. Pfoai, voi nu ati auzit de Acatist?! Sunteti prosti rau! Aoleooo

| enverhoxha a răspuns:

Eu încă n-am înţeles ce e ăla acatist. Are legătură cu Teoctist?