| rody5 a întrebat:

Ati auzit probabil cei din Bucuresti de expozitia de la Antipa "Human body" unde au fost sacrificati cei care practicau falun gong - falung dafa.http://ro.falundafa.org/
Personal am incercat cateva exercitii de curiozitate si par a fi bune pentru corp si pentru relaxare.
Ce parere aveti despre Falun Dafa?

2 răspunsuri:
| rody5 explică (pentru Inferno):

M-am documentat si eu inainte despre asta. E infiorator ce s-a intamplat acolo si inca se intampla.
Daca te duci in China gasesti transplant de organe in 2 saptamani in mod normal se asteapta ani pentru o inima. si oamenii care practica falun dafa sunt inca persecutati tocmai pentru ca nu riposteaza ( sunt anti violenta)
Au facut o stampila pe care o pun pe bani unde spun ca regimul comunist va disparea falun dafa, adevarata putere fiind cea care ii ca lua locul.(banii aceia nu se accepta prin lege de catre niciun magazin)
Sunt forte rele acolo poate pentru ca sunt si multe bune. Au o cultura spirituala foarte dezvoltata.
Eu ma refeream la exercitii daca a practicat cineva?
Am incercat de fiecare data cand ma durea ceva, spatele, capul... am fost surpinsa sa vad cum in cateva simple miscari te poti simti atat de bine deodata.