| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut vreodata intrebari carora nu le-ati gasit raspunsuri? Daca da care au fost intrebarile?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Da, si anume: Care religie e cea adevarata?

16 răspunsuri:
| Trăie a răspuns:

Da am avut de unde vine senzatia de deja vu?

| secret_1300 a răspuns:

Eu am avut am iubit o fata la distanta nici azi n-am aflat de ce tot ma mintea

| controlled a răspuns:

Tare asta...
da sunt 3 la numar, pentru celelalte pot gasi explicatii :
1. Din ce, de cand, de unde, ce fel, (acel paradox de intrebari ce incalca legile noastre) a aparut universul?
2. Care este scopul vietii noastre?
3. Se poate schimba vreodata lumea in bine?

| Bybanu a răspuns:

Care a fost primul: oul sau gaina?
Daca mergi cu taxiul cu spatele, iti da soferul banii?

| Detanatar a răspuns:

Oare ce-i moartea? Si inca nimeni nu a reusit sa raspunda vreodata la aceasta intrebare.

| Sconcsiş a răspuns:

Care e plural substantivului telecomanda?

| UniCool a răspuns:

Ar fi cele legate de existenta. dar daca stai bine sa te gandesti gasesti raspunsuri pentru orice intrebare.
eu ma intreb daca mai e cineva care se gandeste de doua ori inainte de a intreba ceva aici :?
bafta, uni happy

| Razvan a răspuns:

1.Cum se face ca mereu prind rosu la fiecare semafor? Nu-mi amintesc sa fii trecut vreodata direct, pe verde
2.De ce atunci cand nu plac pe cineva nu mi se citeste pe fata dezgustul? Cine m-a invatat sa joc atat de bine teatru?
3.De ce imi aduc constant de detalii si niciodata de esential?
4.Cum se face ca un strain mi-a schimbat felul de a privi lucrurile fara a scoate niciun cuvant?
5.Inainte muream dupa locul intai.Acum studiez psihologia invinsului.Si de ce aceasta schimbare de 360 de grade in doar doua zile?
6. M-au muscat 3 caini pana acum si totusi continui sa ii mangai cand vad cum tremura cand ninge pe ei.De ce nu-mi invat odata lectia?
7.De cand ma stiu, visez periodic ca ma arunc de pe o stanca si imi cresc aripi.De ce in realitate nu e asa?
8.Cum se face ca nu mi-am gasit inca nasul?
9.De ce sunt atat de urate de oameni bufnitile?(nu ma intreseaza explicatiile populare)
10.De ce de fiecare data cand caut luminita de la capatul tunelului imi dau seama prea tarziu ca e lumina unui tren?

| scryssed a răspuns:

1. Din ce, de cand, de unde, ce fel, (acel paradox de intrebari ce incalca legile noastre) a aparut universul?

2. Care este scopul vietii noastre?

3. Se poate schimba vreodata lumea in bine?
1.As sta pre mult timp sa explic asa ca apucate sa citesti .
2.Sa evoloam asta e singuru scop restul sunt doar necesitati.
3. Da, dar asta depinde de cine o priveste adica unu care a castigat ceva sau a primit un loc de munca inseamna ca s-a schimbat lumea in bine depinde cum privesti lucrurile.
Data viitoare incearca sa iti raspunzi singur si sa te informezi domnule controlled

| mihaibrasov a răspuns:

Singura mea intrebare este : de ce nu putem concepe infinitul?
Vreau sa raspund celorlalti la intrebarile lor (asa de fun.)

@Traie Senzatia de deja vu vine dintr-un al saselea simt al omului negat in general de stiinta dar confirmat de oameni in general.

@secret Nu stiu, probabil te mintea pentru ca tie iti placea sa fii mintit si sa auzi doar anumite chestii.

@controlled
1. Universul n-a aparut pur si simplu, a existat dintotdeauna si va exista dintotdeauna. Dar nu putem concepe infinitul din cauza faptului ca suntem limitati de spatiu (pamant), timp (il masuram), viata (se termina.).
2. Sa afli cine esti tu cu adevarat.
3. Asta depinde de oameni, dar mereu lumea a fost impartita in categorii : saraci/bogati, buni/rai.etc.

@Bybanu Junior
Gaina (ca n-avea cine face oul)
Nu, te taxeaza normal.

@Detanatar : doar o etapa, un prag.

@sconcs : telecomenzi. (TELECOMÁNDĂ, telecomenzi, s. f. Transmiterea unei comenzi la distanță; totalitatea mijloacelor tehnice care permit o astfel de transmitere. – Fr. télécommande. )

@onutzu
1. are semaforul ceva cu tine
2. e in tine, nu trebuie neaparat citit
3. pentru ca ai o gandire de detalii.
4. cine e? as vrea sa il vad si eu
5. psihologia invinsului nu e chiar o treaba buna. trebuie sa tintesti totusi la locul 1 mereu
6. pentru ca inca nu te-au muscat de partile genitale. poate atunci o sa te inveti minte
7. pai pentru ca nu ai aripi (realitatea sucks. i know)
8. e deasupra gurii, uita-te atent
9. ca parca alte animale sunt mai frumoase (ramele de exemplu)
10. de ce o cauti?

@JeSsYkA
Niciuna. Toate au scapari. Dar in acelasi timp cred ca toate sunt bune.

Hmm. that was fun. happy

| JeSa a răspuns:

Mihaibrasov draga,
Multumesc pentru intentie, dar acel raspuns deja il stiam. Un alt raspuns, nu ai? - daca tot ai intervenit! (Multumesc pentru intelegere.)

| dannyella15 a răspuns:

1.Cine este Dumnezeu?
2.De unde a aparut El?
3.De ce nu putem sa folosim mai mult din potentialul nostru intelectual?
4.De ce au ajuns parlamentari europeni un cioban si-o analfabeta?

| Razvan a răspuns:

@mihaibrasov
Tare abordareaoh go on
Am sa-ti fac cunostinta cu cel care m-a schimbat cand o sa mai ajung pe la Brasovbatting eyelashes

| ladybug11 a răspuns:

1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?

2. Care este sinonimul cuvantului " sinonim?

3. Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori?

4. De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?

5. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?

6. De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?

7. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?

8. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?

9. De ce Tarzan nu are barba?

| mihaibrasov a răspuns:

@JeSsYkA

Revin, nicio religie nu e cea adevarata. Ce au in comun religiile in general sunt valorile spirituale bune pe care le promoveaza si toate au un zeu suprem. Dar, toate au fixatii grave si, in general ilogice. (mormoni, budisti, iehovisti, baptisti, catolici, ortodocsi si inca alte 10000 probabil.).
Cei mai tari au fost cei de la Heaven's Gate care s-au sinucis in masa sperand sa ajunga pe planeta X (sau cum se numea), asta dupa ce au fost prostiti si manipulati multi, multi ani de un nene. A fost cel mai tare caz de manipulare de care am auzit eu.

In general religiile aduna oamenii la un loc, ii ajuta sa socializeze, le mesteca totul dinainte (dogme, doctrine.) si le iau zecimea in fiecare luna (numita si zeciuiala, suna mai romantic)...

| JeSa a răspuns:

Mihai, tocmai ca, datorita acelor 'judecati' emise, s-au intamplat si multe, si se vor mai ivi... happy