| Demostene a întrebat:

Ati avut vreodata sentimentul acela de putina tristete, amestecata cu bucurie in momente in care sunteti singuri, sau in care v-ati imaginat ca sunteti intr-un peisaj de natura noaptea intr-un desert uitanduva la stele sau intr-o cabana in fata unui foc,in timpul iernii negandindute la nimic doar traind momentul umplut de acel sentiment...
Ma gandesc daca momentele astea au un nume, pe langa,,melancolie",,,tristete",,,bucurie" as vrea sa stiu ce nume au aceste sentimente amestecate,pentru ca de mult am vazut unele videoclipuri, artistice care incercau sa prezinte diferite momente...

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Gen nostalgie? Ma simt cam asa, dupa descrierea ta, cand ma gandesc la ceva fain care s-a intamplat acum mult timp si acum nu prea mai e posibil sa se mai intample. Simt tristete, pentru ca nu prea mai e posibil sa se mai repete, dar si bucurie pentru ca s-a intamplat, mi s-a intamplat mie.