| christian a întrebat:

Aveti idealuri? Care este idealul tau?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa fiu sanatoasa - este ceva ce mi-am dorit dintotdeauna - dar pe langa asta, de-a lungul anilor mi-am dat seama ca sunt mult mai nefericita cand cei dragi sunt bolnavi - asa ca mi-as dori ca ei sa fie sanatosi si fericiti, chiar in detrimentul sanatatii mele.
Idealurile se schimba cu vremea. Singurul care a ramas pe moment in afara de cel referitor la sanatate - este cel de reusita pentru fata mea. Imi doresc asta din tot sufletul. Desi se spune ca idealul este de neatins - pentru ca in momentul atingerii se transforma... devin normalitati, lucruri firesti, depasesc stadiul de vis, dorinta, imaginar.

16 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Sa pot faceceva pentru. binele umanitatii.

Anna
| Anna a răspuns:

Am avut unul in adolescenta-imi doream ca primul prieten sa fie si sotul meu.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Idealul meu este sa fiu sanatoasa si fericita.cred ca sanatatea este foarte importanta

| joy a răspuns:

Nu am avut..decat o dorinta foarte mare.sa se lase mama de bautura.Si Dumnezeu mi-a ascultat rugaciuneahappy

| RamonaMn a răspuns:

Da am cateva idealuri: *sa fiu sanatosa..pentru ca am avut cateva probleme de sanatate si inca am.
* sa fiu fericita alaturi de prieteni si de famile

...Restul...

| Delia 75 a răspuns:

Da. Sa pot avea un copil.

| chikitoka a răspuns:

Idealul meu este sa realizez ceea ce mi-a spus bunica mea " traieste o viata care merita sa fie amintita.si asa poti trai etern".happy...si intr-o zi voi realiza expozitia doritahappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Poate ca o sa sune ciudat...deloc siropos si plin de iubire cum majoritatea oamenilor tind sa creada ca isi doresc.Eu imi doresc sa fiu sanatoasa si sa ajung pe picioarele mele...sa imi pot permine absolut orice imi doresc...cu banii munciti de mine.Asta vreau. Dragostea daca e sa vina...va veni...sunt sigura de asta.Cu cat o cauti mai mult...nu dai de ea tongue

| sabina a răspuns:

Idealul meu ar fi sa ajung independenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu TOT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa pot zbura in spatiu. ce poate fi mai super decat asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idealul meu este familia si sanatatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion cojocar

| Apolodor_8257 a răspuns:

Să aflu ce îmi place cu adevărat.

| Madyliciouse a răspuns:

Idealul meu in viata e femeia cu mustata

| iongorbuli a răspuns:

Ideal fii tu insuti...