nony
| nony a întrebat:

Azi mi-au fost refuzate 5 intrebari pe motiv de caracter irelevant.No pasa nada, continui in a posta si in a revitaliza cuvantul, irelevant.
Vorbeam in postari de cretinismul de care dau dovada unii atunci cand iti resping o intrebare, intrebarea avand deja mai mult de 5 raspunsuri. Mititeii daca ar citi in DEX ce inseamna irelevant, ar vedea ca intrebarea prezinta importanta daca exista raspunsuri si nu are caracter irelevant.
Admini, intrebare pentru voi : De ce dati functii de respingere a intrebarilor celor care habar nu au cu ce se mananca motivele de respingere a unui intrebari? Daca ma chinui o zi sa postez ceva si vine un pustiulicá de 10 ani respingand-o, cum facem? Trebuie sa vb frumos despre el, sau sa-i spun ca e?
Poate sunt eu mai impulsiv sau prost educat, dar voi, ca lasati sa se intample asa ceva, cum sunteti?
Am si o propunere : Daca nu aveti de gand sa scoateti porcariile alea, propun ca intrebarile respinse sa treaca inca o data prin moderare. Daca se aproba la moderare, atunci intrebarea sa fie repostatá fara a mai fi stearsa.Adica la intrebarea care a fost respinsa initial, sa nu-i mai apara cele 3 metode de respingere. Ce ziceti?

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă ar fi după mine aş respinge TOATE întrebările care conţin greşeli gramaticale.
Tu văd că scrii corect deci, după mine, eu nu ţi le-aş fi respinshee hee
Oricum, la ce utilizatori sunt cei care pun întrebări, mie adminii mi se par GENIALI. Sincer.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Scrie-i un mesaj Ralucai. Raportarile abuzive se pedepsesc.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Ce faci, nony? Ai uitat sa pui cateva stelute laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt total de acord cu tine. Unii iti pot raporta intrebarea din rautate sau daca are o parere nu tocmai buna despre mesajul pe care vrei sa-l transmiti(cum ar fi prezentarea catorva citate biblice, prezentarea catorva argumente care sa dovedeasca ceva etc). Normal, normal si normal trebuie ca moderatorii care sunt specializati cu asa ceva sa aiba dreptul de a respinge sau aproba o intrebare.

| Parintele a răspuns:

Eu cred ca nu exista nici un administrator profesionist pe acest site. Poate ar trebui o echipa interesata de binele acestui site, o echipa impartiala si devotata, nu una care este condusa de zelul anumitor utilizatori.

nony
| nony explică:

@Hep, nu am uitat, stelutele au fost puse de la ei.Eu am scris cuvantul cum apare si in a doua parte.
Nu e folosit pentru a injura pe cineva, e folosit ca sa-l sochez un pic pe Teddywinking E folosit in context pentru a explica o situatie.

nony
| nony explică:

@Teddy
Corect, nu am nimic cu utilizatorii, am ceva cu metodele adminilor de a face ¨curatenie¨ pe site. Da dreptul tuturor de a sterge ce vor muschii lor, inclusiv copiilor care habar nu au ce inseamna: caracter irelevant.
Asta nu mi se pare corect.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nony, irelevant cica inseamna fara importanta. Insa nu cred ca importanta unei intrebari consta in numarul de raspunsuri pe care il atrage. Relevanta consta in problema pe care o ridica, daca este o intrebare- de multe ori sunt postate pe site non-intrebari si daca se incadreaza in specificul sitului- care e cam confuz oricum.

Daca ti se respingea o intrebare, inteleg, as fi dat vina pe site. Dar la 5 deja ma gandesc ca nu e numai situl.In locul tau as propune o unealta in care explici de ce raportezi intrebarea ceva mai detaliat. Si mie la intrebarea "Esti important? Chiar contezi?" mi s-a dat ca motiv ca nu este relevanta pentru site si asta pentru ca o fetita de 12 ani in calduri are mai multa nevoie de ajutor si o intrebare ca a mea ar putea umbri o intrebare. stii de care. Ulterior, dupa mailuri cu Ralu mi-a dat restore la intrebare.
Dar totusi. 5 intrebari intr-o seara e cam mult.

| georgesur a răspuns:

Pe orice site o sa gasesti destule "blonde" si "cocalari" care isi reprima frustrarile "dind la glezna". Si eu am patit asa ceva, dar cerind lamuriri, intrebarea a fost repostata(dupa citeva zile). Nu pot crede ca de vina sunt "admini", dar sunt convins ca pot fi aduse imbunatatiri sistemului de functionare.

| Duhovnicul a răspuns:

Asa si ce te plangi? Daca nu iti convine pleaca pe un site unde nu se cenzureaza sau mai bine fa-ti tu unul "corect", nu te obliga nimeni sa iti petreci timpul aici si daca intr-adevar ai ceva de reprosat fa-o chiar la sursa daca nu ai incercat deja, nu te tot da in spectacol in fata utilizatorilor parand in victima pentru ca mi se pare un gest cam lash. Metodele de respingere sunt folositoare nu putem renunta la ele pentru ca sunt tot felul de imbecili care chiar pun intrebari obsecene si nu se cade a fi de bun simt sa le dam curs liber pe site, am vazut o intrebare ce m-a socat : " balsam de c*r folositi? " era evident pusa de unu care avea prea mult timp liber.

| Duhovnicul a răspuns:

@Nony
Daca te uiti la intrebarile mele o sa vezi ca prima pe care am postat-o a fost exact pentru faptul ca un raspuns de al meu am considerat ca a fost raportat si ulterior sters pe nedrept, nu vroiam sa par ostentativ dar spuneam ca astea sunt standardele site-ului si ar trebui sa le acceptam fiecare dintre noi, si tu si eu daca nu ne convine sa luam atitudine acolo unde ni s-a gresit ca banuiesc tu nu ai vreo problema cu utilizatorii ci cu moderatorii sa inteleg...
Tocmai ti-am spus de ce nu ar fi o propunere buna pentru ca sunt acei cocalari ce isi bat joc de site. Esti o pisica inteligenta deci incearca sa intelegi si tu

| Duhovnicul a răspuns:

@Nony stiu asta din pacate nu avem ce face, nu noi decidem. Trebuie sa fim uniti noi cei care am fost in astfel de situatii, sa stii ca eu te sustin in chestia asta pisico happy

soothe
| soothe a răspuns:

Se spune ca daca iti spun 3 ca esti beat, e bine sa te duci sa te culci.
Zi si tu, asta este intrebare pe care o pui?

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mda...si mie mi-a fost respins un raspuns pentru ca practic cineva nu a fost de acord cu mine si s-a gandit ca mai bine il raporteaza si'l sterge.

| cretzufinish a răspuns:

Da sunt de acord cu tine aici. Daca se vrea treaba buna, sa o faca pana la capat prin moderare.

| Larette a răspuns:

Asta mi se pare si mie "Facuta fara cap" adica, nu vreau sa supar pe nimeni, pe Raluca sau pe cine a mai facut asta. dar mi se pare o prostie sa lasi pe fiecare sa voteze irelevant, etc...
De ce nu se ocupa expertii cu asta? Care, implicit, sunt oameni seriosi si fara glume in programa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 intrebari? wow! Si-a marit Raluca maturahee hee.
Daca ar fi dupa mine, ti le-as aproba pe toate, indiferent de continut. Bineinteles, imi rezervam un card nou-nout unde imi puteai trasfera,, multumirile``batting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nony eu nu ma mai chinui sa le numar ca sint multe respinse cu toate ca aveam de la 7 raspunsuri in sus la unele dar, spre deosebire de tine, stiu de ce au fost respinse;"Caracter irelevant"dar nu pentru utilizatori.