| OMEGALIN a întrebat:

Buna!
As dori sa imi spuneti si mie cate ceva despre masonerie...in ce consta si toate cele
As fi curios si cum ajung oamenii masoni daca poate cineva sa imi ofere un raspuns...

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cred ca gasesti pe net o gramada de informatii, incearca wikipedia.
Cat despre cum ajung oamenii in masonerie, cred ca e o chestie de genul "don't call us, we'll call you". Adica nu cred ca poti "aplica" pentru treaba asta, nu cred ca te poti duce la un ghiseu sa ceri un formular sau sa depui un CV... cred ca daca esti suficient de bogat, inteligent, puternic incat sa le trezesti interesul, iti vor face ei "an offer you can't refuse" big grin

| doctorandus a răspuns:

2b1ask1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici >> http://www.crestinortodox.ro/......98963.html

Ti-as da copy paste, dar scrie prea in amanunt... Daca ai dorit o lamurire mai scurta, ignora mesajul.

| unknøwn a răspuns:

Ce probleme existenţiale întâmpină dumnealui la paişpe ani...

| OMEGALIN explică (pentru unknøwn):

Presupun ca e mai bine sa astept batranetea, presat de servici si familie daca o sa am o viata asa cum credem ca e "perfecta" si sa imi adaug atunci pe cap si astea, decat sa imi dezvolt de acum gandirea cu subiecte cat mai profunde si interesante care ma pot ajuta?

| SuperCoolDude a răspuns:

Influenta si puterea pe care o detii (daca o detii) sunt virtuti pe care masonii le racoleaza. Nu o sa ia un boschetar amarat si o sa il bage in organizatie, caci trebuie sa cotizezi si tu cu ceva. Cel mai aiurea este ca organizatie ca asta nu are vreo piedica in a domina lumea, ba chiar este incurajata intr-un fel, mai este si de neoprit. Ca este o conspiratie sau nu, trebuie sa fii realist; adica tu cum poti crede ca nu exista cineva mai presus decat presedintii tarilor, o grupare /elita (oligarhica adaug eu) care sa conduca si sa planuiasca totul. De ce stau in umbra? este evindent si raspunsul. ce idiot ar vrea sa spuna in gura mare "ba, eu vreau sa ma duc sa fur,sa dau in cap,sa starnesc razboaie si sa schimb lumea astfel incat sa mi se supuna"? Ei trebuie sa pozeze in baietii buni ca sa poata sa isi vada de treburi, dominatia totala a planetei. Posibil o planeta (in viitor) corporatista, cipata, de tipul - bogat si extrem de sarac, de maestru - sclav. Ei detin toate resursele, bancile si. cand auzi de vreo privatizare la televizor, sa nu te scuture mirarea ca nu cumva privatul ala sa fie chiar un mason, in slujba lor. Plus ca se ghideaza dupa un cerc vicios, de familie, ceea ce face din frate un frate adevarat, iar daca tradezi, nu o sa apuci sa te lauzi cuiva despre asta. Internetul este plin, citeste Lovendal spre de exemplu. Fa-ti o opinie, nu mai sta incuiat intre 4 pereti, candva o sa iti doresti sa fi stiut mult mai multe lucruri, poate din cauza ca nu o sa vrei sa fii condus. Pace!

| OMEGALIN explică (pentru SuperCoolDude):

Sincer ma interesez de aceste subiecte de ceva timp, de cand am aflat de ele si tot pun lucruri cap la cap.Imi place raspunsul tau dar deja stiam ce ai scris aici,totusi ei pot fi opriti daca oamenii s-ar ajuta intre ei dar au bagat rasismul, nu suportam chinezii, nici ei pe noi, francezii ne cred tigani pe toti, noi ii dispretuim ca ne judeca si ne luam unii de altii si ne creem singuri acest razboi.Deja suntem controlati intr-un mod ascuns, cu lucruri normale dar gandite.Mi-ar place sa aud mai multe teorii proprii de la tine sa vad daca nu putem ajunge la un raspuns mic gandind impreuna, caci oamenii doar uniti pot castiga...

| SuperCoolDude a răspuns (pentru OMEGALIN):

Ai fi uimit de ce am ajuns sa cred. Aici raman, daca mai doresti si alte opinii, teorii.

| OMEGALIN explică (pentru SuperCoolDude):

Pai mai doresc...arata-mi ce ai ajuns sa crezi...

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru OMEGALIN):

Ei ne conduc, facandu-ne unii pe altii sa ne conducem.Prin reguli, interdictii, discriminari, baietii astia sunt geniali.Si diabolici.Incearca sa conduci un om.Nu poti face nimic cu un om, poate-l mai si intorci impotriva ta, si uite cum vreo 5 oameni fac ce vor cu o lume intreaga.Corporatocratia.Mana-n mana cu Vaticanul, Papa, masonii, Illuminati, iezuitii.

| SteinZer0 a răspuns:

N-ai nimerit bine. N-o sa-ti spuna nimeni cum ajungi mason pe TPU.

| rody5 a răspuns:

Masoneria e o grupare Secreta care vrea sa domine lumea. Atrage oameni de a caror putere se poate folosi si nu poti iesi din ea. Pt ca e secreta PRIN LEGE! nu poate nimeni sa te ajute sa scapi pentru ca toti sunt mana-n mana si daca vrei sa divulgi planurile lor ai pus-o
:-P

| CopiluProblema a răspuns:

Este simplu sa iti dau copy-paste dar mai bine uitate pe yt la demascarea industriei muzicale si o sa aflii