| zoomumba a întrebat:

Buna care este reptila voastra poreferta(am de facut o tema)si nu stiu ce reptila sa aleg(vreau ceva unic despre care nimeni nu o sa scrie)dar daca imi spuneti sarpele vreau sa stiu si ce sarpe si daca se poate si un site cu informatii si poze scurte dar la obiect cu tot ce se poate sti la fel si la celelalte reptile de nu vreau raspunsuri de genul" soparla"vrau sa-mi spuneti si ce soparla cum ar fi "soparla geco"si un site cu acea reptila papa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gusterul.sau viteazul in armura de smarald. cel care s-a luptat cu un sarpe ce voia sa-l inghita, si l-a invins.cutezaror inaltat pe piciorusele din fata, a infruntat atacul talharului apucandul de gat si strangandul pana acesta a cedat si a parasit locul faptei.imi plac gusterii.sant frumosi si curajosi.

4 răspunsuri:
| LeMotán a răspuns:

Aici gasesti foarte multe reptile, cu poze si multe multe informatii. Alege ce iti place tie:
http://www.zooland.ro/Reptile-ctg582.html

| leonardo a răspuns:

Iguana - este mai putin cunoscut. Sau cameleonul - il mai vad unii pe la TV dar nu stiu multe despre el. Pentru detalii ro.wikipedia.orgwinking

| Dyller a răspuns:

Eu sunt iubitor de animale, in general reptile asa ca am idei pentru tine:
Serpi:
milksnake,
cornsnake,
python regal,
red-tail boa,
ratsnake,
king cobra (cel mai mare sarpe veninos a carui 90% din dieta este formata din alti serpi),
mamba negru,
crotal(sarpe cu clopotei),
vipera(singurul sarpe veninos liber din Romania)
Soparle:
Gecko leopard,
gecko tokay,
gecko bibron,
crested gecko,
fat tailed gecko,
varan de savannah (savannah monitor)
www.teraristica.ro sau www.animale.ro
INTRA PE FORUMURILE ACESTOR 2 SITEURI SI O SA GASESTI NUMAI EXPERTI, SIMTETE LIBERA SA RASFOIESTI TOPICURILE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este sarpele mare-le -alb