| Fisstic a întrebat:

Ce profil trebuie sa faci la liceu ca sa dai la facultatea de arhitectura?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Liceul nu conteaza chiar atat de mult, dar ti-as recomanda un liceu de arte, la sectiunea arhitectura.

4 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Eu sunt la facultatea de Arhitectura, si nu e necesar un anumit profil de liceu (desi un profil Tehnic sau de Arhitectura nu ar fi rau), ideea e ca ceea ce se cere pentru admiterea in facultate, s-ar putea sa depaseasca cu mult ceea ce se acopera intr-un liceu din acele profile... majoritatea celor care dau la arhitectura, fac o pregatire separata pentru admitere, prin clasa a 11 a/a 12 a.

| MiiMii a răspuns:

Poti urma orice profil de liceu, nu conteaza, important e sa faci liceul, insa ar ajuta daca ai face unul cu un profil aseamanator cu cel al facultatii pe care vrei s-o urmezi pentru ca iti vor fi de mare folos notiunile invatate in liceu la facultate.

| richard93 a răspuns:

Eu in la profil constructii si pot face facultatea pentru a ajunge inginer arhitect dar e de pentru a ajunge la fac

| AlexN a răspuns:

Tehnic sau arhitectura.