| Trolley a întrebat:

Dau 2 funde celui care-mi spune:
La logica un temei necesar si suficient care sa nu tina de sinonimie sau de matematica ex:
suficient şi necesar (dacă şi numai dacă p, atunci q): "Pentru a putea să te înscrii la examenul de susţinere a licenţei este necesar şi, în acelaşi timp, suficient, să obţii toate creditele alocate anilor de studiu." sau stiti voi. va rog frumos ca am nevoie sa iau o nota buna sad si promit ca va dau 2 funde si ajutor IT (tongue ma pricep)

Răspuns Câştigător
| WhatheWow a răspuns:

Deci, e "necesar" sa ai un cont si unul e "suficient". So?!

3 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Nu era "necesar" sa-ti mai faci un cont Mr. Trolley ci era "suficient" unul! Fundele?

| Trolley explică:

---NECESAR SI SUFICIENT--- filosoficus a scrie ca nu era necesar deci. try again! happy

| WhatheWow a răspuns (pentru Trolley):

Deci, e "necesar" sa ai un cont si unul e "suficient". So?!

| Trolley explică:

Deocamdata o funda. daca iau nota pe el mai ai una big grin ok?