| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nou. Imi spuneti si mie, va rog, care sunt beneficiile inotului, atletismului si a baschetului in dezvoltarea si mentinerea tinutei corecte?
Dau Funda!

6 răspunsuri:
| X a răspuns:

Atletismul te ajuta sa iti faci musculatura la piciore iar la fete le face mult mai frumoase.Baschetul te ajuta sa te inaltii! inotul are ca scop intarirea oaselor! + toate spoturile te ajuta sa iti mentii sanatatea fresh si o activitate extrascolara foarte frumoasa

| Nicole a răspuns:

Salut, inotul este foarte bun pentru ca iti indreapta spinarea si cresti in inaltime mai repede, eu avand aproape 13 ani am 1.68m big grin deoarece ma ocup zilnic ( de 2 ani si ceva)
Atletica este buna pentru elasticitatea corpului.
Te-am ajutat cu ce am stiut.
Pa, pa :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai asculta timpenii.Singurele beneficii n-ai sa le poti preleva decit de la sportul pe care-l practici dintodeauna nu dupa auzite.

| ForeverForYou a răspuns:

Ei bine daca inti nu o sa ai celulita si o sa ai corp fain, atletism faci miscare si e bine daca nu vrei sa te ingrasi sibasche daca vrei sa mai cresi sper sa te ajute cu ceva daca nu nu stiu ce alceva sa-ti spun

| razvan_8608 a răspuns:

Toate au cam aceleasi beneficii.De la toate ti se vor dezvlota foarte bine muschi si vei avea o rezistenta foarte buna; de la baschet te vei si inalta.

| dFsOunD_9714 a răspuns:

Salut, fac inot de performanta de 5 ani! Sunt campion! Acest sport iti pune in miscare toti muschii. Si ched ca este cel mai adecvat! Eu am o tinuta corecta!