| Nustiuno a întrebat:

Stiti cumva vreun site pe care pot gasi o lista cu calitati si defecte omenesti care sa fie definite?

2 răspunsuri:
| Claudiuu a răspuns:

Da

| VladFurouncul a răspuns:

In general nu prea poti defini exact sau categorisi clar trasaturile umane... Multe dintre ele nu sunt nici pozitive nici negative, au caracter bivalent sau pur si simplu nu suporta o incadrare... Aproape totul este subiectiv si interpretabil, putine lucruri sunt clare ca lumina zilei din punct de vedere obiectiv. Ce mie mi se pare bun altuia i s-ar putea parea rau, si viceversa. Constiinta si judecata fiecaruia e cel mai bun "site" pentru lucruri de genul, asa ca te sfatuiesc sa faci dupa capul tau exercitiul acesta. Asta daca nu vrei sa faci ceva gen clasa a 3a, cu categorisiri ca "frumos" sau "urat"... Just sayin'...