| georgiana_3102 a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si as vrea foarte mult dupa ce termin sa ma duc la un liceu cu progil STIINTE SOCIALE...Este buna alegerea? as vrea sa-mi ziceti niste licee buna cu profil stiinte sociale, mie media 5-8 imi iese 9 si ceva dar nu stiu ce nota iau in examene big grin VA ROG spuneti-mi si mie niste licee cu media 8 si ceva dau fundita big grin multumesc mult

Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

Nu as putea sa iti recomand un liceu pentru ca mai mult ca sigur suntem din orase diferite insa referitor la intrebarea ta.DA! profilul de stiinte sociale este cea mai buna alagere facuta vreodata; eu sunt pe acest profil si sunt foarte foarte incantata avand in vedere ca spre deosebire de filologie, mate-info, sau bio-chimie iti da posibilitatea sa alegi cam orice in viitor.ex: psihologie, turism, limbi straine, drept, politie s.a. Conteaza foarte mult logica(psihologia), geografia, istoria, engleza acestea fiind si materiile la care se da teza. Alege-l cu incredere si multa bafta la examene! Numai bine!