| user543 a întrebat:

BUNA TPU. ajutati-ma va rog zice-ti va rog frumos cele mai hazlii istorioare din viata fizicienilor dau funda va rog

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

'Surely you're joking, Mr feynman' Poate gasesti in format PDF. Asa cum sugereaza titlul, se refera doar la viata lui Richard Feynman, dar merita, pentru ca era un tip foarte bizar. Un altul ar fi A Short History of Nearly Everything, de Bill Bryson; nu e o carte doar despre cercetatori, dar are mai multe secvente amuzante despre ei; eu am gasit ambele carti in format audiobook.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

E o carte misto, Anecdotele stiintei de Neculai Velichi. Caut-o prin anticariate.