| Tyberiu2000 a întrebat:

Bună TPU.Am mai pus niște întrebări în ultimul timp, una despre visul lucid, lucru pe care-l practic.Aseară am mai încercat încă odată un vis lucid(lucru pe care-l fac suficient de des), dar s-a întâmplat ceva ciudat.O să încerc să vă povestesc.Pentru început m-am pus în pat, și am încercat să mă relaxez fizic și psihic.Acest lucru a fost foarte ușor. După ce am ajuns în starea dintre somn și luciditate am început să simt niște vibrații ușoare.Acest lucru nu s-a mai întâmplat.Am încercat să le ignor și să încerc să adorm,dar ele au început să continue și din ce, în ce mai puternice.La un moment dat am început să aud niște zgomote,dar care nu aveau nici o sursă.M-am îngrijorat, în momentul acela am început să-mi bată inima foarte tare și după puțin timp am început să mă simt în două locuri distincte în același moment. Unul din ele era în patul în care mă avram, iar cel de al doilea era cu puțin deasupra mea.Era ca și cum sufletul mi-al fi părăsit trupul, dar eram legat de corpul meu fizic. Știe cineva ce s-a întâmplat sau măcar dacă este ceva normal.Sunt îngrijorat dar nu sunt sigur dacă chiar al trebui să fiu.Mulțumesc că mi-ați acordat puțin din timpul vostru pentru a citi așa.Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Se numeste dedublare astrala. Poti cauta pe net, sunt o gramada de lucruri legate de chestia asta. Nu e nimic anormal, deseori ne dedublam in vis, inconstient.
Arunca un ochi : http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=1805&lang=RO

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu pot sa-mi dau seama exact ce luati, dar vreau si eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu a luat nimic e simplu, cu cateva exercitii (gasesti pe net), poti sa iti induci vise lucide, iar restul face creierul, deoarece creierul lucreaza cu mai mica cand dormin, chiar daca e vorba de un vis indus, asfel ca creierul iti poate juca feste:http://www.descopera.ro/......a-corpului

| DavidTTwowTT a răspuns:

Am citit ceva despre visele lucide. Este o chestie foarte interesanta, daca ai timp poate-mi explici si mie cum reusesti acest lucru. Pe de alta parte, eu cred cu toata fiinta mea in spiritualism si tot misticismul ce ne inconjoara, demoni, ingeri etc. Ceea ce ai facut tu cred ca este oarecum o detasare de fizicul tau, respectiv starea de extracorporalitate. Daca ma intrebi pe mine, in cazul in care ai facut o simpla incercare de a intraintr-un vis lucid, cred ca a fost o dereglare a sufletului. Daca ma intrebi pe mine si imi dai voie sa-mi manifest imaginatia, pot spune ca ai fost aproape de a-ti "pierde" sufletul laughing, dar cum spuneam, este doar parerea mea fantezista. Ai grija ce faci in continuare thinking

| ForeverAloneGirl a răspuns:

Cred că nu ai făcut ceva bine. Atâta timp cât ești ok acum nu ai de ce să-ți faci griji!