| eu_8723 a întrebat:

am si eu o curiozitate. Daca urmez liceul padagogic, pot deveni invatatoare sau educatoare fara a mai face facultatea? Bineanteles ca vreau sa o fac dar nu exact dupa ce termin liceul, ci pe parcurs. Va rog sa imi raspunda cine stie... fundita

Răspuns Câştigător
| Corina_2584 a răspuns:

Din cate stiu eu da, poti sa,, devii" invatatoare sau educatoare. Daca vrei sa,, devii" profesor/a trebuie sa faci facultate. Dar eu te sfatuiesc sa faci facultatea exact dupa ce termini liceul pentru ca poti sa uiti unele lucruri importante. Te-am pupat!:* Fundita?hee hee

1 răspuns:
| Malphas a răspuns:

Cum ţi-a spus şi CristinaCorporatrista, poţi deveni suplinitoare. Trebuie doar să dai un test după ce termini liceul, şi voila! Ai intrat în breaslă.