| Domino a întrebat:

Ce semnifica visele? Au legatura cu trairile noastre interioare?

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Toate raspunsurile anterioare sunt dovada amprentei occidentale... Nu mai credem in vise, in spiritualitate, de altfel nici eu nu credeam. Visul. este o calatorie astrala inconstienta. Daca reusesti sa o faci constienta este probabil cel mai extraordinar lucru pe care il poti obtine in aceasta viata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici, www.elystar.ro
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Teiu a răspuns:

Visele au aproape mereu legatura cu trairile noastre interioare, insa ceea ce visam e simbolic. De exemplu, daca visezi ca iti cade parul sau ca iti cad dinti inseamna ca te simti urata, neatractiva. Insa unele vise pot avea traume la baza. De exemplu un prieten, dupa ce i-m ciobit un dinte, a visat timp de o luna ca ii cad dintii si inca mai viseaza ocazional asta. In concluzie, visele au o legatura directa cu trairile noastre interioare, dar se poate sa nu fie cazul uneori.

| Rheea a răspuns:

Cu siguranta au legatura cu trairile noastre interioare. Uneori sunt un fel de "premonitii" alteori sunt banalitati si mai sunt si acele nopoti in care nu visam nimic. putem spune ca sunt un mister greu de descifrat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au nicio simbolistica. Pur si simplu creierul tau analizeaza si finalizeaza de procesat experiente, date acumulate in perioada ce precede somnul. Iti dau un exemplu: joaca un joc(de exemplu Counter strike o zi, doua dupa ce ai facut pauza de cateva luni), sa vezi ca toata noaptea numai "counter strike related dreams" vei avea.

| ASCANIO a răspuns:

Visele reprezinta o taina a nepãtrunselor adâncuri ale fiinţei noastre, care se aşeazã şoaptã cu şoaptã in focul ochilor, mirosind a cer şi lãmâiţã, ca o dulce sãrbãtoare a frumuseţii... avand legatura directa cu trairile noastre!