| Eduard11 a întrebat:

Ce ziceti daca s-ar putea strange toata bunatatea armonia de pe lume intr-un singur loc Voi va-ti duce?

Răspuns Câştigător
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Eu nu aş putea să mă duc, şi chiar dacă aş putea tot nu m-aş duce.
Şi ştii de ce? Pentru că, probabil toată armonia şi bunătatea de pe lume s-ar strânge în locul respectiv, dar oamenii nu vor fi nici buni şi nu vor putea convieţui în armonie.:p
E natura umană, şi decât să trăiesc într-o lumea în care, aparent, nimic nu mă poate atinge.mai bine trăiesc în această lume.happy. Care, desigur, are multe defecte datorate tot omului, dar aşa suntem conştienţi.şi trăim într-o realitate schimbătoare, nu o iluzie dată de cine ştie ce.:p

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Adica sa nu mai intorc capul noaptea, cand merg pe strada; sa nu ma mai intreb "oare spune adevarul sau minte?"; sa nu mai fiu umilita, injurata, lovita, discriminata, scuipata, mintita, invidiata, barfita, tradata, s.a.m.d., iar lumea sa arate cam asa http://www.youtube.com/watch?v=5Dde5b_q2Hk?
O daaaa! Fa-mi o rezervare!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu m-aş duce.
În primul rând pentru că ar fi un loc plictisitor şi în al doilea rând pentru că aşa ceva nu poate exista întrucât ce-nţeleg eu prin "armonie şi bunătate" nu este nici pe departe similar cu ce înţeleg alţii prin aceleaşi noţiuni.

| Vizitiul a răspuns:

Nu m-as duce. Eu vreau sa trec si prin rau pentru a simti gustul adevarat al binelui. Vreau sa fiu uns cu toate alifiile.

| Borgir a răspuns:

Nu pentru ca la un moment dat o sa trebuiasca sa caut locul unde s-a strans toata rautatea si decat sa fac ture intre cele doua locuri mai bine raman aici unde sunt!

| costis a răspuns:

Cand vorbesti de bunatate, vorbesti de fiinte. Oricat de frumos ar fi un peisaj, fara fiinte nu poti sa faci nici o legatura cu conceptul de bunatate. De 2000 de ani cineva incearca sa schimbe fiinta umana si sunt foarte multe reusite. Oare nu cumva pentru un astfel de loc? (Ma gandesc la numele din Pateric : Agathon, Moise talharul, Apollo...)

| elasexygagica a răspuns:

Nu, nu imi plac oamenii lingusitori si pupincuristi. O viata plina de armonie si bucurie fara un pic de rautate mi se pare foarte plictisitoare...

| Filozoful a răspuns:

Nu,nu as putea sa ma duc,deoarece daca ar exista un asemenea loc,ar semana ca manastirea,deoarece acolo muncesti si te rogi,deci daca la manastire nu pot sa ma duc, inseamna ca nici in acel loc cu armonie si bunatate nu as putea sa ma duc, si cred ca majoritatea oamemilor nu ar putea sa mearga.

| Abandoned3 a răspuns:

Trebuie sa mor mai intai? Ha...credeam ca ma pacalesti.

| Abandoned3 a răspuns:

*se scrie "v-ati duce"

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Normal.dar sfatul meu e sa-ti deschizi ochii si sa vezi realitatea crunta in care traim pentru ca cu visele astea mai mult te intristezi