| scriitoareanonima a întrebat:

(scuzati categoria) as vrea sa intreb: voi ce veti lasa in urma? cand copiii vostri vor fii intrebati ce au fost parinti, ei ce le vor raspunde? ce vreti sa faceti in viata? eu as vrea sa las ceva in urma. si mi-ar placea sa dezbatem putin acest subiect. va dau aici un link http://www.youtube.com/watch?v=DlbDPSXEHOo si va astept raspunsurile

Răspuns Câştigător
| Dэnysh a răspuns:

Desigur ca daca copii vor fi educatzi si responsabili atunci si lumea va fi mai buna. vom aduce innapoi bunatattea la moda si chiar daca nu le putem schimba gindirea la cei care deja sunt pierdutzi( din punct de vedere al ecuatzie si bunatatzii) macar sa incercam pe aia micutzi sai educam bine sa le aducem pace in suflet si bunatate in inima si credintza in Dumnezeu si cred ca daca vom reushi sa facem asta atunci si ei vor continua sa educa o societate la fel buna si cu credintza si asa cu incetul va fi posibil sa readucem in moda faptele bune intelegerea respectul ajutorul reciproc si incet vom distruge raul egoismul razbunarea si toate lucrurile care duc oamenii la pierzanie... Si atunci in urma vom lasa shtii ce------ VOM LASA ACEA TEMELIE CARE VA DUCE LA O SCHIMBARE A OMENIRII SPRE BINE;;. ACEL INCEPUT AL BINELUI, AL DRAGOSTEI SHI AL CREDINTZEI... cred ca asta ar merita sa lasam in urma

8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu o să am copii. Nu dau doi bani pe tot ce înseamnă educație, dumnezei și tot tacâmul; n-ai nevoie de prostiile astea ca să fii un om bun.

| NoShit a răspuns (pentru Laura):

Ai dreptate. Dacă eşti deştept, îţi construieşti singur o educaţie. De cele mai multe ori, părinţii nu sunt exemple atât de bune pe cât par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul meu ( nu vreau copii, dar dacă voi avea vreodată, sunt sigură că nu va fi mai mult de unul ) va povesti că eu am construit prima biserică care să slăvească trupe ca Megadeth.
Imaginează-ţi o slujbă la "The Holy Thrash Metal".

Şi nu îmi place deloc melodia aia.

| i86e2 a răspuns:

Nu putem lăsa nimic în urmă, orice am face. Totul va fi distrus, totul va dispărea, omul, Pământul, Soarele, Universul. Bănuiesc că cel mai mult ar putea rezista cărțile pe care le scrii, care surprind gânduri de-ale tale, acele gânduri vor trăi mai mult decât tine.
http://www.youtube.com/watch?v=cRkHz11giNI

| myiau a răspuns:

Eu ceea ce mi.a lasat mama, credinta si respecthappy avand acestea ei vor putea face tot ce.si doresc.

| scriitoareanonima explică (pentru myiau):

Dar putem oare sa ne multumim cu atat? sau nu e chiar nici o sansa sa schimbam modul de gandire al oamenilor?

| Dэnysh a răspuns:

Ce lasam in urma... Uite parerea mea ar fi ca cel mai principal sa avem urmashi adica kopii. copii demni educatzi si respectatzi de toti sa lasam in urma omenie si pareri de bine

| scriitoareanonima explică (pentru Dэnysh):

Da, pentru ca daca copiii sunt bine educati si lumea va fi putin mai buna, nu? imi place acest punct de vedere. dar cum putem sa schimbam ceea ce deja e facut? ma refer la educatia celor deja nascuti si crescuti, la care nu le pasa sa schimbe ceva?

| Dэnysh a răspuns (pentru scriitoareanonima):

Desigur ca daca copii vor fi educatzi si responsabili atunci si lumea va fi mai buna. vom aduce innapoi bunatattea la moda si chiar daca nu le putem schimba gindirea la cei care deja sunt pierdutzi( din punct de vedere al ecuatzie si bunatatzii) macar sa incercam pe aia micutzi sai educam bine sa le aducem pace in suflet si bunatate in inima si credintza in Dumnezeu si cred ca daca vom reushi sa facem asta atunci si ei vor continua sa educa o societate la fel buna si cu credintza si asa cu incetul va fi posibil sa readucem in moda faptele bune intelegerea respectul ajutorul reciproc si incet vom distruge raul egoismul razbunarea si toate lucrurile care duc oamenii la pierzanie... Si atunci in urma vom lasa shtii ce------ VOM LASA ACEA TEMELIE CARE VA DUCE LA O SCHIMBARE A OMENIRII SPRE BINE;;. ACEL INCEPUT AL BINELUI, AL DRAGOSTEI SHI AL CREDINTZEI... cred ca asta ar merita sa lasam in urma