| ajutor675 a întrebat:

Stiu ca fantomele exista si oricat de mult as incerca nu pot sa scap de frica ca voi intalni una.Stiti vreun mod de a scapa de aceasta frica?

Răspuns Câştigător
| Tavy100 a răspuns:

1. Nu te mai uita la Fenomene Stranii ( e fake) ( pentru ca acele case bbantuite sunt doar in America straight face)
2. Gandeste-te ca si lor le e frica de tine
3.Gandeste-te ca te vei imprietenii cu ele tongue

13 răspunsuri:
| TheBlueDragon a răspuns:

Nu mai crede in elehappy

| Omulrational a răspuns:

Nu te mai uita la desene animate.

| daηă a răspuns:

Dar ai mai văzut o fantomă până acum?

| ταξιδιώτης a răspuns:

Exista doar in imaginatia ta.Un mod de a scapa de teama e...sa-ti fie foarte teama, astfel se diminueaza pana la ignorarea temerii.

| kimy_6035 a răspuns:

Du-te la bisericalaughing

| GEORGE a răspuns:

Eu ma gandesc ca daca o sa ma intalnesc vreodata cu asa ceva nu o sa fac nimic si nici ea pentru ca nu are ce sa imi faca. ce ar putea sa imi faca o astfel de aparitie? sa ma stranga de gat? astea-s prostii cun noi trecem prin ele(asa se zice) asa trec si ele prin noi si nu ne pot atinge. uita-te la serialul mesaje de dincolo si iti vei schimba parerea despre fantome.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Nu exista

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ajutor675.
Teama nejustificată este cunoscută sunt denumirea de fobie. Eu de exemplu sunt claustrofobă (nu supor să merg cu liftul, am stări nu tocmai bune în încăperi fără geamuri)- dar încerc să mă controlez, spunându-mi că e o prostie.
Am găsit un articol interesant pe tema fobiilor pe care-l poţi citi aici http://www.topsanatate.ro/......-post.html
Mari succese şi o zi cu zâmbet!

Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns:

In viata sunt lucruri mai periculoase decat fantomele ...ca or exista ele sau nu!

| Kanghu a răspuns:

You're afraid of ghosts because them exists.

| Sentinel a răspuns:

Observa-ti mintea, gandurile care iti apar fara ca tu sa le produci. Ele sunt involuntare motiv pentru care sunt considerate o problema. (psihica)
Vindecare : mentine atentia cat de mult posibil pe gandurile care iti vin in minte, nu incerca sa le alungi sau sa le analizezi ci fii prezent in mintea ta.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Si eu stiu ca exista. Si daca intalnesti una ce are, te mananca, te taie? Mie personal nu mi-e frica.