| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Bună tuturor celor care își doresc sa dezbatem noile mele teorii! Recent am citit o poveste veche, o varianta din Franța a basmului Hensel si Gretel! Ideea e ca în acel basm în aceea pădure în loc de o vrajitoare era un demon! Trecând peste asta am citit o teorie cu privire la ființe din alte dimensiuni în care se spune ca pădurile sunt un fel de portaluri sau porți de acces către alte lumi! Acei asa numiți demoni sunt de fapt ființe din alte dimensiuni întunecate care au trecut prin acele portaluri și au ajuns în lumea noastră! Gândiți-va la pădurile considerate bântuite ca Hoia Baciu, Padurea Neagra din Germania, acea pădure Aokigahara din Japonia și pădurea de pe insula din Mexic! Acum vine teoria mea, eu consider ca acele ființe la fel ca extraterestrii sunt mai avansate decât noi și ne vor doar pentru consum sau sa fim trofeele lor! De asta dispar atât de mulți oameni în aceste păduri! Ce credeți despre teoria mea? Vreau sa o dezbatem împreună!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Înțelegi complet greșit. Nu neg posibilitatea existenței unor ființe superioare.

Neg doar că TU deții vreo informație în acest sens sau că ai fi capabil să formulezi vreo ipoteză care să aibă vreun merit intelectual.

Tot ceea ce debitezi aici sunt niște fantezii împrumutate din filme sau alte surse, și pe care nu ai discernământul necesar să le tratezi ca atare.

49 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Gata acum m-am prins de că vin străinii la noi și ne taie pădurile. Vor să închidă acele portaluri spre alte lumi - ca să nu ne mai terorizeze extratereștrii.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Portalurile acelea sunt în pădurile din toată lumea

| johnnny123 a răspuns:

"Noile tale teorii" nu sunt teorii, ci niște crampe mintale.

Este ca și cum ai spune "vă invit să ascultați noua mea simfonie" și apoi ai trage un vânt.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Sa înțeleg ca tu negi in totalitate exista altor ființe superioare oamenilor? De ce?

| gabicoo a răspuns (pentru johnnny123):

Tu îmi aduci aminte de o situație din campania pentru europarlamentare. Marea iubitoare de cultură Diana Ș. a fost primită cu marșul prezidențial, este prezentată publicului, ține o cuvântare și solicită să se plimbe printre alegători pe fundalul unei opere clasice. Atunci prezentatorul a zis: "Dragi simpatizanți - urmează Sonata a II-a..."

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Nu este deloc adevărat! Citește și tu aceste teorii și vei vedea! Exista ființe din alte dimensiuni care nu vad oamenii drept altceva decât o sursa de hrana pentru ca avem un intelect inferior lor! Noi de ce ținem animale în cuști și le ingrășăm
pentru specialități ca fois gras sau ortolan? Pentru ca sunt inferioare oamenilor!

| goguPatent a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Si pe tine cum de nu te-au halit pana acum? Mai ales ca le-ai aflat secretul?

| gabicoo a răspuns (pentru goguPatent):

Pe el nu l-au mâncat. În el au instalat o larvă simbiot extraterestră și îl folosesc pe post de influencer pro civilizații extraterestre.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru goguPatent):

Pai acele ființe superioare din alte dimensiuni stau doar în păduri speciale cum e padurea Witchwood din Marea Britanie, Padurea Neagra din Germania sau padurea aceea din Mexic de pe insula

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Deci acum eu nu vorbesc de extraterestri, mai citește odată! Eu vorbesc de ființe superioare oamenilor care locuiesc în păduri și care au pătruns în lumea noastră prin porți

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

E puțin cam insultator ce spui, fii mai amabil și accepta și alte păreri

| gabicoo a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Extraterestru = ființă din afara Terrei. Că au venit din universuri paralele sau prin portaluri - din alta parte a universului nostru, toți sunt din afara Terrei deci extratereștri.

Pe cei la care te referi tu nu-i putem considera extratereștri doar dacă sunt călători în timp - din viitorul Terrei, de pe Terra dintr-un univers paralel sau din interiorul Terrei. Despre teoria pământului gol și Agharta ai auzit? Sau trebuie să te învăț tot eu.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

În Agartha nu cred, nu e plauzibila

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Eu cred ca sunt mai mult decât extraterestrii deoarece provin din alte dimensiuni

| gabicoo a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Agharta este la fel de plauzibilă precum universurile paralele și călătoria interdimensională.
Eu zic să lași comunitatea TPU in pace, să studiezi cum se poate realiza fractura spațiu - timp și să o realizezi. Poate capturezi o ființă superioară omului, venită din altă dimensiune și devii eroul planetei - Terra că pe asta locuim.

| johnnny123 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Din nou te afli într-o eroare.

Regula este că trebuie să respecți dreptul oamenilor de a avea păreri, dar nu neapărat și părerile în sine. Dacă unele păreri se întâmplă să fie complet stupide, este perfect ok să le tratezi ca atare.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Tu consideri asta acum, ai vizitat vreodată padurea Hoia Baciu?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Pai studiez, toată ziua citesc articole de pe site-ul pe care mi l-ai recomandat!

| johnnny123 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Tu ai vizitat-o?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Nu dar am văzut multe documentare și am citit multe informații! Plănuiesc sa merg acolo

| johnnny123 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

:-))))) Păi și atunci de ce mă întrebi pe mine dacă am vizitat-o? Tu ești ăla care susține că în acel loc există portaluri transdimensionale. Deci tu ar trebui să o vizitezi și să prezinți dovezi.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Eu m-am interesat mult de scriitori de povesti și de folclor și peste tot se vorbeste de păduri misterioase în care se petrec lucruri dincolo de explicații științifice

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Nu nu ești deloc puțin curios? Nu ți se pare nimic în neregula cu acea pădure

| johnnny123 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

În concluzie nu ai nicio dovadă palpabilă. Ai doar niște folclor.
Poate că ar trebui să te duci la emisiunea tezaur folcloric, nu să discuți despre alte dimensiuni.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Uite hai sa îți povestesc despre un caz din Statele Unite în care un cuplu era urmărit de o umbra ciudata care noaptea ridica obiecte ascuțite și era cât pe aici sa îi atace! Dacă ai citi povestea Les enfants perdus ți-ai da seama ca nu vorbes aiureli și ca acele ființe exista, doar ca atunci nu știau cum sa le numească!

| goguPatent a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Moaaama. Pai i-ai deconspirat in asemenea hal și nu au trimis pe nimeni după tine?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru goguPatent):

Răspunsurile tale sunt absurde! Tu chiar crezi ca eu glumesc!

| goguPatent a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Absurde?
Eram îngrijorat doar.
Că eu am respect pentru desconspirationistii extratereștriali.
Și ei când eram mai tânăr am desconapirat un crocodil. La vremea aia vindea pate fake de conopida. A umblat după mine că cica vrea banii de pe conopida înapoi, că era crescuta la umbra de nuc...

In fine, am scăpat cu foaie de aluminiu pe cap, poți folosi și tu. S a plictisit sa mă caute.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Eu nu ți-am funda! Nu știu cum de ai primit! Și eu cred ca am discernământul necesar sa le tratez ca atare ba chiar și mai deștept ca unul cu studii! Studiile sunt inutile și au fost inventate de oameni prosti

| IonelFlorianUrzica explică (pentru johnnny123):

Tu ești un tocilar care crede ca oamenii sunt deștepți doar dacă au luat niște examene cu întrebări inutile și prostești

| johnnny123 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Înțelegi complet greșit. Nu neg posibilitatea existenței unor ființe superioare.

Neg doar că TU deții vreo informație în acest sens sau că ai fi capabil să formulezi vreo ipoteză care să aibă vreun merit intelectual.

Tot ceea ce debitezi aici sunt niște fantezii împrumutate din filme sau alte surse, și pe care nu ai discernământul necesar să le tratezi ca atare.

| ioana748 a răspuns:

Pai mananca i si tu pe ei.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru ioana748):

De ce faci și tu mișto de asta? Este serios!

| ioana748 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Nu fac misto. Am glumit putin cu tine.
Tu vorbesti de enititati superioare si portaluri.
Sa stii ca aceste forme de energie au trecut de mult la stadiul acela de evolutie in care nu mai au nevoie de sarmale si carnati.
Sunt oameni disparuti intr adevar, dar mai curand pentru ca exista o piata de organe aici pe Terra din pacate.
Nu ai de ce sa ti fie teama daca lucrezi putin cu propria energie si nu lasi toate bazaconiile sa te influențeze.
Stii ca tot din basme am auzit si de zane bune? Ca sa raman in registrul tau.
Incearca sa fii cu capul in nori si cu picioarele pe pământ.
Indiferent de energiile ce ne înconjoară exista o sursa suprema la care te poti conecta si tu.
Ca si tu esti forma de energie.
Seara linistita.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru ioana748):

Cum iti explici atunci faptul ca unii au intrat in acele păduri și nu au mai ieșit? Sau unora li par acele păduri infinite

| ioana748 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Putem vorbi si despre Triunghiul Bermudelor, cam tot despre acelasi fenomen este vorba.
Posibil cei care nu au mai iesit sunt bine mersi prin alta dimensiune. Asta nu inseamna ca le este rau neaparat.
Sunt si care nu au avut nici o problema.
Apropo de spatiu-timp, incearca sa revii in prezent si nu ti consuma energia inutil.
Este ok sa afli informații si sa accepti ca ceea ce nu se vede nu inseamna ca nu exista.
Ca na, la tv vedem datorita unei unde care este pe langa noi si este ca si cand nu ar fi,
Dar, sincer, cu toata aprecierea. Nu este cazul sa te pierzi prea mult in dezbateri inutile ca nu folosesc absolut la nimic. Le iei cum sunt pe toate. Asa cum sunt energii negative sunt si energii pozitive.Depinde pe care le cauti si cu care rezonezi tu mai bine.
Indicat ar fi sa studiezi sau sa cauti informații in discretie si daca ai vreo informație pertinenta atunci de de nu, ca si Generalul Emil Strainu sa ne spui vesti.
Pana atunci nu vad nimic folositor in ceea ce intentionezi tu.
Stii ca la Vatican cei care păzesc secretele de acolo nu mai ies niciodata sau dupa 30 de ani dar oricum nu vor sa mai iasa.
Stii ca sunt bine mersi si fericiti si nu simt nevoia sa dezbata cu nimeni nimic.
Crede ma ca nu sunt nici drogati, nici fraieri.
Nu suntem noi buricul Universului, asta este clar. Dar nu suntem asa de izbeliște cum crezi tu. Acuma, nu trebuie sa vina vreo energie superioara. Pot merge pe strada si un om deraiat sa mi dea una in cap.Asta inseamna ca nu mai ies afara?
Ies cu toata increderea ca voi intalni oameni buni si de treaba si in timp lucrand la treaba asta chiar asa se si intampla, cu excepțiile de rigoare.
Cum ti am spus, pana la alte energii, vezi cum o formezi pe a ta.
Si cum bine a spus Einstein: „Daca nu stii viitorul, inventează l"
Seara linistita.
Nu este nimic de dezbatut.
Poate pretul la energie electrică.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru ioana748):

Nu cred ca sunt bine mersi, unele ființe din acele dimensiuni sunt de speriat

| ioana748 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Bine, fiecare cu destinul sau.
Vise frumoase ai.

| relian a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Cum explici faptul ca au intrat in padure si nau mai iesit? De unde stii tu ca nu au mai iesit? Ai fost de fata, sau citesti doar basme? Asa daca citesti ce basme zice unu altul, asta e doar problema ta, pentru ca daca crezi aceste rahaturi, asta arata ca ai probleme de gindire laughing

Nu mai lua de bun tot ce iti baga unia sub gusa sau tot ce vezi la TV pe net, toate is pentru reclama, adevarul este atunci cand vezi tu cu ochii tai.
Daca ai o astfel de experienta, daca tu ai intrat si nu ai mai iesit laughing spune, desi daca ti s-ar fi intimplat nu ai mai putea sa spui.

De disparut nu dispare nimeni nicaeri, toti dispar tot aici pe pamint. Ori oamenii au iesit pri alt punct, ori ia linistit careva dus cu pluta, cam asa dispar oameni, nu dispar in alte dimensiuni laughing

Banui ca esti adolescent, sau copil de intrebi sau crezi timpeniile astea.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru relian):

Pai au dat documentare

| IonelFlorianUrzica explică (pentru relian):

Sa știi ca eu am 26 de ani

| relian a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Daca ai 26 de ani si crezi inca in chestia ca barza a duce copii pe lume, e clara laughing

| relian a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Documentarele is facute sa faca reclama, pentru ca ei stiu ca is foarte multi naivi ca tine care pune botu. Documentarele alea is false, aia vind si pe masa numa sa faca ceva bani. Daca o sa observi la americani is si ceva fizicieni, sau de astia mai cunoscuti, care apar pe acolo si spun tot felul de povesti laughing o fac pentru bani, e mai usor sa spui din gura orice, daca esti platit, decat sa pui osu la munca.

Uita documentarele alea, is false.Inclusiv alea cu piramidele, ca is blocuri de granit si alte povesti, nu-i nimic adevarat, e minciuna, doar reclama sa se uite naivu cu urechile cascate la ei, sa mearga acolo sa dea bani laughing iar naivu tot la fel va ramane chiar daca merge sa vada, pentru ca oamenii obisnuiti nu prea stiu ei de roci, care e calcar, care e granit si asa mai departe.

Ei pe asta se bazeaza pe necunoasterea oamenilor, ii mint sa le ia banii, simplu.
Daca vin eu si va spun ca acele roci is de fapt calcare, bineinteles c a nu ma crede mai nimeni, pentru ca tu ii crezi pe cei cu documentarele, spui uite aia is cunoscuti, is fiziceni, sau ce mama masii or mai fi, deci pe aia ii cred oamenii.

Tilharii se folosesc de orice sa faca bani, iar naivi is balamuc, pe mine daca spun ceva adevarat sau altul, o sa zica cas nebuni laughing desi eu am facut pedologie, cunosc mai toate rocile, stiu sa fac diferenta, deci pe mine nu ma pot pacali, eu nu pun botu la vrajeala lor laughing

| IonelFlorianUrzica explică (pentru relian):

Și tu nu crezi ca o civilizație superioara nu ne-ar considera nourishment?

| LisaJulie a răspuns:

Eu tot nu înțeleg de unde le citești? Da am citit acea versiune a basmului Hensel si Gretel dar nu înțeleg ce legătură are asta cu teoria ta a pădurilor cu portaluri și de ce citești basme?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru LisaJulie):

Pai în varianta veche a basmului Hensel si Grete numita Copiii pierduti vrajitoarea era un asa numit demon care voia sa îi indoape ca să îi mănânce! Ideea ca e cel care a scris aceasta vedenie cu siguranță nu a scris o povestioara ci a vazut un ființă dintr-o alta lume! Repet sunt mulți foarte mulți scriitori care au văzut lucruri supranaturale, Andersen, fratii Grimm, HG Wells! Ei doar nu știau ce sunt acele ființe! Acele ființe ii considera pe oameni inferiori

| 1onur a răspuns:

Eu îți răspund sincer frate nu cred în nimic din tot ce ai spus în teoria asta său ce o mai fi. zici ca este un basm de adormit copiii.

Îți respect cu Adevărat Opinia și teoria nu are niciun rost să fac mișto de tine și de nimeni să-mi arătat eu pe aici"Superioritatea" său vai ce "inteligență" "am" fiecare om are dreptul să creadă în teorile lui și ce crede el Pentru el mai bine. Nu văd niciun rost să facem mișto unul de altul până la urmă nai jignit pe nimeni nai făcut frate nimănui niciun rău ai venit ți-ai pus ca omul întrebarea teoria și atâta tot nai făcut nimic rău nimănui. Ai grijă de tine frate.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru 1onur):

Mulțumesc

| 1onur a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Și eu îți mulțumesc cu Adevărat frate.

| Cipi1212 a răspuns:

Da. Sunt de acord. Sunt dimensiuni greu de pătruns pentru om în viața de zi cu zi.