| Celeste_2636 a întrebat:

Va rog sa cititi si daca vi s-a intamplat si voua sau cunoscutilor sau daca stiti ceva despre manifestarile astea sa-mi spuneti! Deci problema mea e ca incep sa am lacune in memorie. nu stiu ce fac in anumite zile sau de cele mai multe ori in anumite parti ale unei zile si oricat de mult as incerca sa-mi storc creierii sa-mi amintesc nu pot. totul e blank. da stiu ce fac in marea majoritatea timpului, dar sunt si aceste particele pe care eu nu stiu de ele.

mai mult am gasit niste obiecte prin camera mea care habar n-am ce-i cu ele, i-am intrebat pe ai mei si nici ei n-au stiut. iarasi in lista mea de messenger sunt persoane de care habar n-am si odata una mi s-a adresat cu alt nume. sunt foarte speriata, nu stiu ce sa fac si va rog sa nu luati asta in bataie de jos.deci ce credeti? care e parerea voastra?

8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

E o problema neurologica, foarte probabil. Ramasa netratata te poate afecta foarte serios... Mergi la un medic cat mai repede.

| shadovv a răspuns:

Sigurul raspuns bun e "du-te la medic". Poate fi ceva usor tratabil sau poate fi ceva foarte grav. Am auzit de un caz asemanator in care persoana respectiva a fost gasita cu un vierme parazitar in apropierea creierului X _ X

| AG a răspuns:

[Daca asta e pentru ca ai vazut The Butterfly effect iti sugerezi sa ti-l scoti din minteon the phone Daca nu, incearca sa vb cu un neurolog

Răspuns utilizator avertizat
| Celeste_2636 explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri
@dmess: pot sa spun ca in ultima vreme am fost mai depresiva si m-am izolat de alti oameni (din niste motive personale). petrec foarte mult singura, gandindu-ma sau citind, deci da cred ca am "preocupari profunde". da sunt cam stresata si am dureri de cap in ultima vreme uneori.si mersi mult pentru raspunsul tau, am cautat mai multe informatii cu "alta personalitate"'. totusi nu mi-am surprins niciodata alte "euri". chestia aia cand persoana necunoscuta din lista mea care mi s-a adresat cu alt nume si imi vorbea de parca ne cunosteam a fost foarte ciudata. poate imi face cineva o farsa nu stiu sigur. dar am o multime de lucruri in camera mea care nu stiu cum au ajuns si nu pot sa-mi amintesc. aa si am uitat sa precizez ca la un moment dat o amica imi spunea ca ma comportam ciudat intr-o zi, si si mai ciudat e ca nu-mi amintesc cand am fost cu tipa respectiva. dar poate isi bate ea joc de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a mai intamplat sa uit, adica de obicei mi se intampla sa uit ce vream sa spun daca cineva ma intrerupe, mi se intampla sa uit pe unde am pus cate un lucru... dar ceea ce spui tu, nu mi s-a intamplat. Cred ca ar trebui sa mergi la doctor, din moment ce esti constienta de asta si ai cerut ajutorul, nu ai nevoie de un psihiatru cum au spus unii mai rautaciosi pe aici, nu cred!
Ceea ce mi-ai descris tu este o boala care se intalneste la cei inaintati in varsta si se numeste alzheimer, nu inseamna ca asta ai tu. Pentru mai multe informatii despre asta, poti citi aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Boala_Alzheimer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seamana cu problema numita personalitate multipla sau personalitate disociata. Du-te la medic neaparat

| dienisor a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la doctor el iti va spune tot
nu vreau sa te alarmez dar daca boala nu e tratata la timp vei avea probleme
te rog funda am nevoie de ele