| MillHumeImm a întrebat:

Vreau sa merg la olimpiada de filosofie dar sunt doar in clasa a XI-a. Daca ati fost la aceasta olimpiada si aveti unele sfaturi utile cum ar fi o solutie rapida de a invata bine materia? (ar trebui sa citesc lucrarile unor filosofi sau sa invat direct materia care se preda in clasa a XII-a) Ar fi de mare ajutor un raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

De obicei, acelasi profesor responsabil pentru predarea materiei "economie" este si cel care preda filosofie. Te poti informa daca este intr-adevar asa si il poti ruga pe profesor sa te ajute cu niste sfaturi sau/si fise pentru a intelege termenii specifici.