| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare mai ciudata. Exista posibilitatea sa patesti ceva din cauza unei furtuni daca stai in casa? Gen o vijelie sau o furtuna mai violenta.Mie mi-e frica ca ma ia cu casa cu totlaughing cred ca am o fobie

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti sparge geamuri
te inunda
iti ia casa cu totul
iti ia acoperisul
ia foc de la trasnet

samd

lucruri se pot intampla daca e sa se intample ceva

| Vladsuper a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii de acest lucru, depinde si de pozitia in care te afli (cu fenomene meteorologice mai abundente sau nu). Spre exemplu in Romania nu s-ar putea intampla acest lucru cu pagube mari MOMENTAN, chiar daca au avut loc cateva tornade in ultimele zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Cand zici "furtuna", probabil te referi la vant puternic, si ploaie abundenta.
Poti sa fi inundat, daca stai intr-o regiune care favorizeaza asta.
Daca ai o casa "sensibila", poate sa-i zboare acoperisul.
Ai aici o povestioara cu fulgerul:
http://www.erd.ro/loviti-de-fulger

In rest, eu zic sa stai chill.

| cookie14 a răspuns:

Ma, sa stii ca exista o posibilitate dar este una foarte foarte redusa

| drutzix a răspuns:

Daca ai casa din paie atunci da, e posibil sa te ia pe sus.