| CruceanuCamelia a întrebat:

Buna ziua, as vrea sa stiu daca mai există oameni care viseaza OZN-uri sau obiecte ciudate pe cer. De cand eram copil am visele astea ciudate ca sunt afara, e noapte si cand ridic ochii si ma uit pe cer, văd ditamai naveta, copleșitor de imensa, plina de luminițe. Nu visez mereu dar am cateva vise pe care nu le pot uita, sunt adevarate sf-uri laughing pe mine ce ma intriga este ca visez astea de dinainte sa vad astfel de filme. Nu visez extraterestrii, fiinte de vreun fel ciudat, doar nave de forme diferite.

19 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Si eu am visat, unde pui ca era si color, cred ca singurul vis color ce l-am visat laughing
La fel, am visat ce spui si tu nave spatiale pe cer, care venise asa din ce mai imi amintesc, dupa cum ma simteam, nu cu ginduri bune.

La fel, nu vazusem nici eu filme sf in perioada aia, sa zic ca ar fi de acolo, dar citisem cu ani in urma reportaje, chestii despre nave, extraterestri, etc.
Dar creierul nostru poate face vise, sau pune gramada frinturi din ce ai vazut, trait, le amesteca, face un mix si scoate un scenariu de asta cand nu te astepti.

Nu-i nimic ciudat, ori ca tu ai simti ceva real si apoi visele sa ti le dezvaluie, astea is alte povesti nemuritoare de adormit copii laughing

| CruceanuCamelia explică (pentru relian):

Singurul vis color?! Nu cred ca am visat vre-odata alb negru sincer laughing asta e ceva nou

| gabicoo a răspuns:

Așa visa și scenaristul de la "Independence Day" și uite ce capodopera cinematografică a ieșit.
Pune mâna rapid pe un stilou și un caiet și apucă-te de scris. Poate dai lovitura la Hollywood.

| CruceanuCamelia explică (pentru gabicoo):

Foarte interesant? multumesc de informatie!

| LisaJulie a răspuns:

Nu exista OZN-uri! Astea sunt doar invenții din filmele SF iar visele nu înseamnă nimic

| Theo94 a răspuns (pentru LisaJulie):

OZN = Obiect Zburator Neidentificat care poate fi o gramada de chestii care zboara si nu a fost identificat, (drona, pasare, fenomen natural, ceva ce nu putem explica inca, etc.) daca e identificat nu mai e NEidentificat.
UFO = Unidentified Flying Object

Cinematografia Sci Fi a preluat termenul nu la inventat.

| LisaJulie a răspuns (pentru Theo94):

Eu una cred ca sunt vedenii și închipuiri

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Îmi zice Îngersuav ca nu am minte, tipa sa se ducă la un psihiatru și sa își rezolve problemele psihice și sa nu mai stea pe aici sa încurce lumea! Nu e îngersuav deloc

| CruceanuCamelia explică (pentru LisaJulie):

Eu nu am intrebat daca exista sau nu, cred ca ai greșit întrebarea.

| LisaJulie a răspuns (pentru CruceanuCamelia):

Eu nu cred in vise, nu cred ca dacă cineva visează OZN-uri inseamna ceva ci doar ca s-a gândit mult la asta

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Cat despre userul Îngersuav e doar puștoaică minora care se da de 43 de ani și arunca pe aici cu insulte ca nu are ce face și cel mai probabil are probleme psihice! Ea da ignor la toată lumea asa ca nu merita sa i se ia în serios raspunsurile

| CruceanuCamelia explică (pentru LisaJulie):

Eu nu am intrebat daca tu crezi in vise sau nu. Nu stiu ce cauti tu sa raspunzi aici. Cred ca problema psihică e la tine, indiferent de varsta.

| LisaJulie a răspuns (pentru CruceanuCamelia):

Eu ți-am spus părerea mea, sa nu crezi in vise sau în useri cu iq mic precum Îngersuav! Doar te-am avertizat

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu dacă visez dar cred în OZN.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa citesti adevarul religiei crestin ortodox si de abia atunci vei sti in ce si ce sa crezi, visele trebuie sa le ignori total deoarece satana îi badjocoreste pe oameni prin vise

| CruceanuCamelia explică (pentru anonim_4396):

Eu am visat cu o seara inainte ca mama mea va muri si asa s-a intamplat din pacate. Nu am zis nimanui ce am visat pentru ca nu am vrut sa zic cu voce tare, nici sa bag in seama gandul asta, dar asa s-a intamplat. Cat despre "adevarul religiei" nu stiu la ce va referiți, eu am citit vechiul si noul testament. Nu se vbeste despre ozn-uri sau vise, dar unele premoniții ale sfinților pot fi înțelese si ca vise.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CruceanuCamelia):

Chiar daca visele îti par ca se împlinesc tot o inselatorie a satanei este, cat despre ozn si extraterestri se numesc nalucirii diavolesti.La biserica sau la manastiri exista carti in care se explica cum sta treaba cu visele si vedeniile, du-te si cumpara o carte despre vise si vedenii si dupa ce vei citi vei intelege cum sta treaba

| Îngersuav a răspuns:

Şi eu am visat OZNuri. OZNurile există. Nu o lua în seamă pe LisaJulie, n-are minte nici cât o găină.

| IonelFlorianUrzica a răspuns:

Eu nu visez dar am văzut multe documentare pe tema asta!