| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Bună ziua! Care sunt teoriile voastre cu privire la piramide? Nu are cum ca in Sumer și Egiptul antic piramidele sa fi fost construite de mana omeneasca! Și nu i se pare nimănui suspect faptul ca aztecii, mayasii și incasii înainte sa sacrifice oamenii îi hranau cu porții mari de mâncare? Nu crede nimeni ca cineva le spunea sa efectueze aceste sacrificii și tot ei au construit și piramidele cerând oameni in schimb? Și oare de ce sunt picturi rupestre cu oameni mult mai înalți care arata altfel decât oamenii normali și sa nu uitam și de hieroglifele acelea din Abydos Egipt in care este înfățișat ceva care arata ca un OZN sau de Nazca Lines din Peru și de inscripțiile din Guatemala! Voi ce părere aveț? Eu cred că nu poate fi vorba de o coincidență!

43 răspunsuri:
| IonelFlorianUrzica explică (pentru LisaJulie):

Eu sunt de parere ca ei i-au pacalit pe oameni sa creada cu sunt niste zeitati iar piramidele sunt un simbol al superioritatii lor fata de oameni!

| LisaJulie a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Dacă spui tu, nu prea are logica! De ce ar face asta?

| relian a răspuns:

De ce crezi ca piramidele nu-s facute de om? E asa d complicat sau ce anume?
Tu ai vazut piramidele? Is niste runine, niste roci de calcar vai mama lor.

Nu mai casca urechile la povesti pe net, chiar de apar uni care is cunoscuti, aia se vind pentru bani laughing acele documentare is minciuni.

Vrei sa stii adevarul? Mergi si viziteaza piramidele, o sa vezi la fata locului ce rosi sunt, asta daca nu crezi pe cei care spun adevarul, adic a ca rocile alea is din calcar laughing

Bine daca nici nu ai idee despre roci, atunci e clara ca esti f usor prostit, vei crede tottdeauna pe cei conspirationisti si pe cei cunoscuti, indiferrent ca stiu ceva sau nu.

Ma refer la cunoscuti, de astia care apar pe la tv prin reportaje.
Da aia spun ca acel; e roci is din granit dar mint.Cauta pe wikipedia si vezi acolo din ce roci is facute acele piramide, acolo nu au acces acei minciosi din documentarele la care te uiti tu.

Alte roci care is din granit, in general is la baza, asa cum spui de prin America latina, de prin munti, da is de granit pentru ca acolo erau acele roci, ei doar le-au mai slefuit laughing dar alea erau pe loc, apoi au mai pus altele peste, dar mult mai micute.

Legat de sacrificii si ce mai spui tu de mincare, cine stie ce le spuneau aia, ii amageau ca le da de mincare, sa manince cit pot, apoi ii macelareau laughing

Daca stii ceva istorie s-a intamplat asta si prin Tarile Romane, nu? Parca Lapusneanu asa o facut, o chemat toti boierii ce nu-i inghitea, la un ospat laughing or mincat aia or baut pana n-au putut, apoi i-a macelarit pe toti.
Ce vezi tu la asta misterios laughing

De ce sunt picturi care arata oameni mai inalti, si altii mai micuti? Simplu, este o reprezentare sociala, arata pe cei care conduceau si pe cei de jos.
Asa reprezentau ei pe conducatori,, mai amri, adica erau mai sus ca ei, mai destepti, mai puternici, pentru ca nu aveau scriere, reprezentau in felul asta, sa-i poata depsebi de restul oamenilor.

Mai pune capu ala sa si analizeze, sa mai gindeasca, nu lua de bun orice rahat til spune sau arata careva.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Deci cu subiect și predicat, încă odată. Despre cine e vorba și de ce săptămâna asta nu au făcut piramide.

| Cipi1212 a răspuns:

Sunt sigur că extratereștrii au contribuit la ridicarea piramidelor.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Wolf1988):

Da! Sunt perfect de acord? Deci crezi in teoria mea?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru relian):

Tu nu crezi ca ar putea exista civilizații extraterestre care au vizitat Pământul cu mult timp în urma

| IonelFlorianUrzica explică (pentru LisaJulie):

Ca se spună lumii ca sunt superiori și sa lase semne aici pana când se vor întoarce! Și ca omenirea este datoare sa le ofere venerare și hrană

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Cipi1212):

Ce alte teorii mai ai? As vrea sa le dezbatem

| Cipi1212 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Pe bune? Nu faci mișto? Pentru că am teorii.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Cipi1212):

Pai eu astea încearcam sa îi explic utilizatorilor johnny, lisajulie și gabicoo și lui suntserios dar cum mi-a spus ca fac
trolling și mișto l-am ignorat! Și eu am foarte multe teorii

| relian a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Nu nu cred. Daca au existat extraterestrii care sa fi vizitat Pamintul, atunci acei extraterestrii noi sintem.
Cind cineva descopera o planeta cum este Pamintul, tu crezi ca ar trece mai departe? O colonizeaza logic.

Ca urmare singurii extraterestrii care au vizitat Pamintul sintem noi, sau noi sintem urmasii alora, in rest povesti.

| Cipi1212 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Bine. Îmi voi pune teoriile sub formă de întrebări. Fii pe fază.