| RoxiiSiAtat a întrebat:

Bunaaa!

Deci, eu trebuie sa mai pun o intrebare scrisa la materia logica.
Intrebarea este : Ma puteti ajuta cu o intrebare sau o idee, ceva? De preferat sa fie legata de logica big grin
Si nu-mi trebuie raspunsul. laughing

Merci!

6 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Pe ce parte a urcat Stefan cel Mare in tren? pe partea cu gara sau pe cealalta parte?

laughing)

Cauta sh u in caiet/carte teorie sh scrie de acolo o intrebaretongue

| Annitu a răspuns:

Bea Suc de portocale!

Pentru ca sucul de portocale inseamna sanatate!

Sanatate inseamna Sport!

Sport inseamna viata!

Viata inseamna Bani!

Bani inseamna Femei!

Femei inseamna Sex!

Sex inseamna S. I. D. A!

S. I. D. A inseamna Moarte!

Nu mai bea SUC DE PORTOCALE! Vrei sa mori? Mai bine bea O BERE!

| BumtSii a răspuns:

Buna!happy

Uite aici cateva :

a) Tatal si fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare iar fiul este dus de urgente la spital. Pe masa de operatie doctorul chirurg spune: Nu pot sa il operez deoarece este fiul meu. Cine este doctorul chirurg?

b) Pe o strada pustie ( nici un om, nici o masina ) este un caine flamand. Langa el se afla mancare si apa buna de baut. De ce moare cainele?(Il chema Botniţescu pe caine).

c) Cum se zice: pene de vulpe in palarie sau pe palarie?

Mai stiu una tare tongue

Un student pica la examenul de logica. (mai cunoastem pe cineva care pica elevi la logica )

- Domnule profesor, daca va pun o intrebare de logica si nu stiti raspunsul, imi mariti nota?

- Da, sigur!

- Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic, ilogic si ilegal, toate in acelasi timp?

Profesorul se gandeste, face scheme pe hartie, dar nu stie raspunsul.

- Bine, uite, ti-am pus 8 in loc de 3, acum spune-mi si mie raspunsul.

- Faptul ca dumneavoastra aveti 69 ani, iar sotia dvs. are 22 ani este legal, dar ilogic; faptul ca sotia dvs. are un amant de 21 ani este ilegal, dar logic, iar faptul ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei dvs. este si ilegal si ilogic.

Fundita:X?

| anad a răspuns:

Un avion se prabuseste pe granita intre Romania si Bulgaria
Unde se ingroapa supravietuitorii?
Un test de nebuni: Doctorii iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata. Tu ce alegi sa golesti cada?
Ce este odata intr-un minut, de doua ori intr-un moment si niciodata intr-o suta de ani?

| Laminin a răspuns:

Hei!
Cum iese un cal alb din Marea Neagra?
Gbu :]

| RoxiiSiAtat explică:

Am precizat ca intrebarea sa fie legata de MATERIA logica.Va dati seama ca daca pun intrebarile alea ma da afara de la ora, nu?straight face