| smashedblackfox a întrebat:

Ca tot am gasit eu ceva asemanator:
1. Daca uleilul de masline e facut din masline, uleiul de bebelusi din ce e facut?
2. De ce lichidul de vase contine lamaie, iar sucul de lamaie contine chimicale?
3. De ce spalam prosoapele de baie, nu suntem curati cand le folosim?
4. Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?
5. De ce femeile nu merg niciodata singure la baie?
6. Cand faci fotografii cu Mickey la Disneyland, omul din interiorul lui Mickey zambeste?
7. De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?

9 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

1 e stupida
2 Pentru ca detergentul are deja alte chimicale, sucul de lamaie il face fresh laughing
3 Pentru ca raman celulele moarte pe ele
4 Probabil ar avea niste pernute moi laughing
5 Asta e un mit stupid, eu's femeie si merg singura la baie.
6 Ma indoiesc, saracul i-or fi ajuns cate fotografii a facut la viata lui.
7 Pentru ca masluiesc astia rezultatele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Din bebelusi laughing daca o iei ca si cu uleiul de maslinelaughing
2.Cine zice ca lamaia din sucul de vase nu are chimicale?laughing
3.Ca sa avem cum sa le spalam dupa aia, ca nu le mai spalam cand sunt curate.laughing
4.Nu ar exista scaune cu spatar, sau ar exista spatar in fata sa nu ne dezechilibramlaughing
5.Ca poate dau de vreun nebun in drumul la baie.laughing
6. Daca e in prima lui zi de serviciu da, ca in alte zile i se ia de la serviciu si nu mai are chef de zambit laughing.
7.Ca astea-s tampenii laughing.

| cherrybomb a răspuns:

Niste intrebari prostestiwinking

| brandiburu a răspuns:

1. exprimare oarecum gresita - nu este ulei "de" bebelusi ci este ulei "pentru" bebelusi.
2. ambele contin (teoretic) lamai insa cantitatile sunt destul de mici. Lichidul de vase contine un extract din lamai pentru miros iar sucul, cu cat contine mai multe lamai, cu atat e mai scump.
3. se pare ca ti-ai raspuns singura la intrebare. Nu suntem chiar asa de curati dupa ce ne spalam si, de fapt, corpul uman este casa pentru foarte multe bacterii care sunt, culmea, destul de utile. De asta este contraindicat un sapun antibacterian - risti sa iti afecteze tenul (in primul rand il usuca - imbatraneste) in timp. De asemenea, un prosop ud atrage bacteriile si microbii din aer in timp.
4. invers.
5. probabil te referi la momentele in care, la un restaurant/local, se duce X + Y la baie. Atunci, de multe ori, se duc pentru ca discuta "strategia de atac"... adica se merita sau nu? Sau poate pentru ca X nu vrea sa se simta singura (sunt si cazuri de astea) si Y se ofera sa faca un drum pana la baie (ocazie cu care isi mai verifica machiajul, daca ii stau bine sanii, etc)
6. nu stiu. Nu l-am intrebat niciodata.
7. din 2 motive - jocurile sunt, adeseori, masluite iar ghicitoarele nu ghicesc chiar atat de bine.

| underground05 a răspuns:

1defapt e ULEI PENTRU BEBELUSI(te.ar ajuta un prospect poate gasesti acolo din c e facut )2nu toate contin lamaie si nu e lamaie e extract din lamaie iar sucul din lamaie nu contine chimikle daca il faci tu acasa adica limonada(nu lamaia contine chimicale, lamaia se numara printre cele mai sanatoase fructe intareste sistemul imunitar)3 dc nu incerci sa faci singura o demonstratie apoi poti sa o postezi p TPUadica(nu iti mai spala prosopul baie timp de o luna cred ca e de ajuns si vei afla dc se spala prosoapele de baie chiar daca l folosim doar atunci cand suntem curati) imnda intr 4 ma indoiesc ca ii vei afla vreodata raspuns.5 nu cred ca exista vreo femeie care sa nu mearga niciodata singura la baie chiar niciodata(dupa parerea mea asta e o prostie) iar la 6, 7 nu am c sa comentez oricum interesant punctul tau de vedere mi, a placut asta! pup(daca vei afla raspuns la intr 4 lasa, mi un mesaj)

| Marcus_9716 a răspuns:

1: habar nu am!
2: fiind ca likidu de vase se vinde mai bine!
3: nu stiu ii un lucru mai ciudat!
4: ar fi ca draq!
5: de dragoste si sex!
6: normal ca nu, daca ii in costum!
7: asa ii fiata in RO... toti astia cu concururile Bingo, 6 din 49 ...etc profita de cei care cumpara bilet la maxim poate sunt 10000 de oameni care cumpar bilet si doar 1 castiga da premiu aluia care castiga ii mai mic decat toti bani dati pe bilete!

| 13 a răspuns:

Mi-ai facut ziua cu postarea astalaughing multumesc

| Laura a răspuns:

1. Nu e ulei de bebeluși, e ulei pentru bebeluși.
2. Că doar nu bei lichid de vase, chimicalele dau un gust mai bun.
3. Având în vedere că nu le folosim non-stop, se mai și așează praful pe ele.
4. La fel, cu o gaură în spătar.
5. Cine ți-a zis asta?
6. Bănuiesc că nu, nu e plăcut să stai într-un costum de Mickey la peste 30 de grade și să faci poze încontinuu.
7. Că nu există ghicitoare.

| smashedblackfox explică:

De fapt, ca sa va lamuresc, nu sunt intrebarile mele, le-am gasit pe net si mi s-au parut interesante happy