| blondissima a întrebat:

Cand ai plans ultima oara de fericire?
(Eu ieri si nimeni din jurul meu n-a inteles ca plangeam de fericire. Oare chiar nu e nici o diferenta intre un plans si celalalt? )

Răspuns Câştigător
| miradoniz a răspuns:

hee hee azi și nu, cei din exterior nu observa nici o diferențăhee hee

11 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

Cred ca pur si simplu oamenii nu sunt obisnuiti cu plansul de fericire, prin urmare, cred automat ca esti trista.

Mie sincer mi se intampla uneori sa-mi curga lacrimi fara motiv cand stau in pat si ma uit la serial (si primesc aceeasi reactie ca si tine) sau daca rad prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand plangi de fericire, lacrimile se transforma in cristale stralucitoare. happy

| Bishop a răspuns:

Ultima oara a plans de fericire cu vreo 2 zile inainte de ziua mea. Eram cu moralul la pamant. Pur si simplu eram doar eu. Si ma gandeam ca parerea mea nu conteaza pentru nimeni niciodata, de fapt chiar asa era, nimeni nu ma lua in serios, ma certasem cu prietenii, sau ei cu mine thinking Oricum, stiu cand gresesc, si de data aia nu aveam nici o vina. Simteam ca nu mi-e nimeni aproape, nici familie[doar eu in orasul unde locuiesc si niste bunici undeva la tara], nici prieteni, aveam sa fiu doar eu de ziua mea. Eram praf. Asta gandeam, si ii spuneam unei bune prietene pe care n-am cunoscut'o face2face dar e best friend, a si by the way, o stiu de pe TPU de acum 2 ani si ceva. Asa, si a zis ca are un cadou pentru mine, si mi-a trimis un filmulet facut in windows movie maker, si incepea simplu, cu gandurile pure, si cu vocabular limpede, nu cu metafore si alte chestii ca nu e genul nostru, a celor de varsta mea. Si mrg, nu o sa ma apuc acum sa scriu tot ce mi-a zis, lacrimile mi-au dat de la inceput mrg, da' cea ce m-a atins foarte tare, a fost fraza asta: "...si ca parerea ta, a inceput sa conteze pentru mine..." nu stiu, a picat in momentul potrivit, nici prin gand nu imi trecea ca imi va spune cineva asta. Asta a fost happy

Si am plans, dar o data cu plansul, si radeam, zambeam, asta-i diferenta. Atunci cand plangi de bucurie ai si un zambet pe fata, chiar daca nu prea se vede, e foarte discret, tu sti ca e acolo, il simti, indiferent ca plangi.

| Vizitiul a răspuns:

La ultima betie. Cred ca exista unele diferente in ceea ce priveste expresia faciala. In cazul fericirii, banuiesc ca moaca iti este ceva mai "luminata".

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,ultima data am plans de fericire(aveam lacrimi in ochi de bucurie) cand am aflat ca prietenu' meu a castigat datorita unui proiect legat de job, o excursie in Republica Dominicana.Am mers amandoi, abia ne'am intors de acolo.

| Bogdanux a răspuns:

Poate majoritatea oamenilor nu fac distinctia dintre plansul de fericire si cel de tristete sau atunci cand vad o persoana cu lacrimi in ochi, primul lucru care le vine in minte este acea persoana este trista.

| Angel0 a răspuns:

Cand a plecat Ema in concediu.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Când am văzut răspunsul userului Larix.

| MidnightLady a răspuns:

Eu nu plang nici de bucurie, nici de necaz. Numa' de ciuda. Ultima oara a fost acum vreo cinci luni. Si nu intelegea nimeni din jur de ce plang; mai mult de-atat, radeau de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca mai si zambesti printre lacrimi, atunci oamenii intuiesc ca de fericire plangi, dar asa nu-i deosebire happy Foarte demult am plans ultima oara, de fericire adica, si nu mai tin minte de ce sad

| MenInShadow a răspuns:

Mi-a placut raspunsul lui bishop multhappy Cand am plans ultima data de fericire? nu stiu... eu sunt cu animele pe acolo mai plang tongue faza e ca oamenii iau plansul ca pe ceva rau, care o faci din suferinta. Si la fel, multi o iau ca pe un motiv de batjocura, ceea ce este trist.
Ei bine, eu cand plang de fericire, zambesc. Dar zambesc si rad. Se cunoaste pe fata mea ca plang de fericire.