| GoddessMaui a întrebat:

Cand te poti numi un "om trecut prin viata"?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Când faci cu adevărat diferența dintre bine și rău și știi cum se face fiecare în parte, cunoști tot ce reprezintă realiatea. Atunci îi poți învăța și pe alții din experiența ta.

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu as fi neaparat de acord ca un om trecut de o anumita varsta este automat un om trecut prin viata.
Unii oameni de 25-30 de ani au experimentat mai mult in aceasta scurta perioada decat au facut altii in 80.

| cristi202 a răspuns:

Cind inveti din fiecare experienta de viata cite ceva.

| Polaris a răspuns:

Când ai jcoala vietii pe facebook.

| GoddessMaui explică (pentru Polaris):

Credeam ca vei spune in cazul tau, 'cand nu mai esti virgin".

| Polaris a răspuns (pentru GoddessMaui):

Timpul s-a scurs și tot ce a mai rămas din mine e mâna dreaptă.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
trecand prin fiecare etapa a vietii, cu bune/rele/iubind/urand etc.iar cand daoi sfaturi celor mici, poti afirma cu tarie ca esti un om trecut prin viata si ai vazut/invatat multe la viata ta!
O frumoasa zi sa aihappy

| EvaneSScence a răspuns:

Cred ca atunci cand ai trecut printr-o cumpana mare si ai scapat. Ai impresia ca e foarte intens tot ce ai trait si ca ai alta perceptie asupra vietii decat inainte.
Nu conteaza varsta cu toate ca vorba asta o spun in general adultii sau batranii.

| kiddoeraxus a răspuns:

Cand esti pe patul de moarte.

| anutatuca a răspuns:

Cand ajungi la batranete si esti la un pas de moarte. Ca asa poti sa mori si sa ai 15 ani. Cand esti batran atunci poti spune ca ai trecut prin viata

| LiviuTPU99 a răspuns:

Cand ajungi batran sau cand treci prin lucruri foarte grele pentru oricine

| Tarta_Marius_1988 a răspuns:

Nu poti spune asa ceva happy a fi trecut prin viata inseamna multe inseamna a fi intelept ca nu poti face fiecare lurusor din lumea asta

| Stefanbossnet a răspuns:

Cand mori. "Esti mort" asta inseamna ca ai trecut prin viata!

| yasmina99 a răspuns:

Atunci cand ai ajuns la o anumita varsta. ( 80 de ani ) -- atunci ai experieta de viata happy