| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cel mai infricosator cosmar al vostru? worried Si cand visati ceva urat si steti cat de cat constienti de vis ce faceti ca sa va treziti cat mai repede? tongue happy eu de ex. ultima data cand am visat ceva urat am inchis ochii si incercam sa uit si m-am trezit! straight face

Răspuns Câştigător
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Am visat ca eram odata la mare si cum stateam pe plaja se ridica un val gigantic :-| c gen tsunami si m-am trezit exact cand a ajuns aproape de mine. da sunt f constienta ca e vis. si eu incerc sa ma trezesc dar nu mereu se intampla cand vreau rolling on the floor ma trezesc numa in situatia cea mai nasoala din vis

17 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Am visat că exist. Şi încă visez.

| corasa a răspuns:

M-au rapit niste soparle si voiau sa ma vanda intr-un fel de retea de trafic de oameni :\

Răspuns utilizator avertizat
| HelpMeNow a răspuns:

Eu de obicei am cate un cosmar odata la 2 nopti, de obicei in majoritatea cosmarurilor simt ca ma loveste o masina sau orice altceva care ma omoara, si in momentul in care mor tresar din somn si ma ridic in fund direct, tot transpirat, totul este din reflex.

| camy417 a răspuns:

Am visat odata ca toti luarera 10 la un test numa eu luasem 2... (in rest nu pre imi amintesc visele)

| camy417 a răspuns:

@ombladon nu am zis ca e cosmar am zis ca e singuru vis pe care mil amintesc

| ombladon a răspuns:

@camy417 aoleu...ce cosmar laughing

| mihaibr11 a răspuns:

Toata lumea are cosmaruri, nu voi incerca sa neg lucrul asta dar sincer, viata e mult mai infricosatoare, dura si rea decat un vis.

| Ododododo a răspuns:

Pai cel mai infricosetor zici...cand am visat ca eram aruncat de la etaju 50 da pe o cladire giga super imensa si cadeam cadeam si nu eram constient si la impact(cu solu)am simtit ca eram turtit si brusc ma trezeste si o senzatie foarte tare cand ai impactu'.

| thekillerboyka a răspuns:

Cel mai infricosator cosmar a fost acum multa vreme cand eram in clasa a iv-a. De fapt erau o serie de cosmaruri repetate identic! Era un lucru foarte straniu pentru ca se repetau des si faceam aceleas lucruri! Acuma nu-mi amintesc exact ucm au fost dar tin minte ca eram intr-un bloc la un etaj avansat cu pereti verzi, eram la o fereastra fara geam si trecea un balaur mare iar eu ma ascundeab dupa perete, iar dupa ce trecea acel balaur, uitanduma pe fereastra era un delal si avea multe flacari pe el! Mai era unu cand mergeam sa ne jucam la un prieten in fata blocului! La un etaj mai avansat erau 3 persoane care practic nu aveau tric erau doar o umbra neagra care trageau cu arma, ma ascundeam pe unde puteam si vedeam o femeie cu tricou rosu care intra in scara si era umpiscata masiv dupa care disparea, eu am fugit cu sora mea in spatele cladiri de vizavi si dintrodata intram in acea cladire si neam inchuiat sa nu ne prinda acele umbre! Tot asa, dintr-o data, era pin cu apa si rechini! Si mai erau 2-3 pe care nu mi le prea amintesc. Ce faceam eu sa scap de ele? Ma puneam sa " lupt " cu ce imi era frica! Cu aceste cuvinte mi-am adus aminte de inca unu Eram eu su sora mea... iar tata mergea cu o masina lada... a mers dupa un bloc si cand s-a intors era transformat intr-o conopida sau o leguma asemanatoare. Eu am fugit speriat de ce vedeam in directia in care sa scap de el dar sora mea mergea bucuroasa spre el, el care vroia sa ne omoare. Repet ma speriat mai tare cand eram treaz si vedeam ca se repeta, ma gandeam ca inseamna ceva, era foarte straniu, momentan nu am mai avut probleme cu cosmaruri, cred ca din cauza ca merg destul de des la biserica, desi sunt un tip scandalagiu, mai exact haper!

| thekillerboyka a răspuns:

Si mai am si eu o problema cu visele, pentru voi foarte amuzanta! De multe ori nu-mi dau seama ca visesz. iar in vis merg la W.C. ssi i dau drumul, iar in momentul acela ma trezesc ca am facut pe mine crying mi s-a intamplat de 2 ori

| MaryLoveAnime a răspuns:

Salut! Eu imi ziceam imi minte ca nu mai vreau sa vad ce se intampla, si gandeam ca ce se va intampla va fi oribil, si atunci ma trezesc.(de ex. eu am visat ca eu ma inecam intr-un ocean mare si negru si tot nu ii dadeam de,, fund" era oribil!)

| TheAshen a răspuns:

Eu visez cateodata ca cad de pe un podlaughing si inainte cad ma trezesc din somn.

| ofatanormala a răspuns:

Pff...pai ce sa zic,cel mai des cosmar al meu,daca pot sa ii zic asa,e ca,(VIRGULA)cobor scarile si apoi cad in gol,si tresar,si ma trezesc. apoi...cel mai infricosator cosmar al meu,cryingam visat ca eram undeva pe un munte f inalt si totul era gri si incetosat si f frig,acolo se afla o cabana,iar in acea cabana era tatal prietenului meu,mort,intins pe un pat f inalt,iar eu am inceput sa tip,apoi au venit mama si bunica prietenului meu,si mi-au spus sa ma linistesc,caci prin asa ceva trecem toti,iar ele erau imbracate in rochii,sau ceva de genu lungi,negre,cu trene,si val negru pe cap.:-ssi am intrat cu ele in casa aceea,iar restul nu imi mai aduc aminte.Ce pot sa spun, a trecut mai mult de un an de la vis, dar si acum ma trec fiorii cand imi aduc aminte de acel vis.Scz daca v-am plictisit.happy

| yuhuu a răspuns:

Eu am visat ca m'au dus ai mei la balamuc si m'au legat si ma sedau doctorii toata ziua ca sa nu strang de gat asistentele...tragic chiar dar posibil vreo premonitie cine stie :-s oricum asta e cea mai mare frica a mea :-ss

| KarinneAidin a răspuns:

Mi se intampla des sa visez urat. Eu una nu fac nimic. Ma trezesc imediat daca am cosmaruri. Apoi aprind tv-ul sau ascult muzica de pe telefon pana adorm.

| KarinneAidin a răspuns:

Odata am visat ca inloc de sala de sport era un cimitir si tot acolo erau oameni care vroiam sa-l betoneze ca sa faca piscina. Vorbesc foarte serios. Am niste vise foarte ciudate. Dar nu cred in ele oricum. Chiar daca au fost dati in care chestiile pe care le-am visat s-au asemanat cu ce mi s-a intamplat la scurt timp in realitate. big grin