| AsU_2581 a întrebat:

Care a fost primul barbat care a spus: "E nevoie de o femeie in casa!"?

13 răspunsuri:
| eeeeeeeeee a răspuns:

De unde le tot scoti?

Răspuns utilizator avertizat
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mesteru' Manole - doar de aia si-a zidit-o pe Ana (Mira).

daniela
| daniela a răspuns:

Daca te gandesti ca a zidit-o pe ana in peretii casei atunci cred ca e Mesterul Manole

| Bacemi a răspuns:

Mesterul Manole.

| Alien a răspuns:

A fost Adam, care i-a spus Evei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate care a fost primul barbat care a spus : "E nevoie de o femeie in pat! " laughing)).

| hominid dreak a răspuns:

Stramosii nostri nu isi puneau problema asta. Ei se gandeau:"E nevoie de o femela in pestera, haideti s-o vanam". Acum, de cand cu emanciparea asta feminina, nu prea se mai stie exact care e pozitia femeii in casa.Multi barbati prefera femeia deasupra, cedandu-le astfel multe din prerogativele masculine in gospodarie sau in societate, ei preferand in acest timp sa stea la o bere cu prietenii.Mesterul Manole a demonstrat ca femeia este stalpul casei, pe care barbatul îi face onoarea sa se sprijine, cand vine beat acasa.

| jessyka_9063 a răspuns:

Manole parca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesterul Manole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesterul manole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesterul Manole.

| Lala_Florin_1980 a răspuns:

Meșterul manole