| legiuitorulflavia a întrebat:

Care dintre voi l-a vazut pe dumnezeu? Ce puteti sa-mi spuneti dupa o astfel de experienta personala?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îl văd de fiecare dată când deschid ochii. Datorită Lui eu văd. Îl simt tot timpul şi Îl aud oricând. Dumnezeu este în tot şi toate, trebuie doar să fii mai atent.

43 răspunsuri:
| Clara_6276 a răspuns:

Ar fi bine sa vizionezi urmatoarele videoclipuri:
-Prima parte:http://www.youtube.com/watch?v=xTm08eHgCGg&feature=related
-A 2-a parte:http://www.youtube.com/watch?v=Y6U32BBKpec&feature=related
...Eu am vazuth asta. si sincera sa fiu cred...
Video 2
. Prima parte:http://www.youtube.com/watch?v=uOzquqepnHE&feature=related
-A 2-a parte:http://www.youtube.com/watch?v=s6-cd4u00K4&feature=related
.
Sper ca te-am ajutat.[macar un pic]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am vazut laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, l-am vazut eu, il duceau doi pe batz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vezi toata lumea afirma faptul ca nu l-a vazut pe Dumnezeu, dar in schimb il SIMTE.In cazul in care chiar exista o realitate neaccesibila prin mijloacele stiintei, dar accesibila simturilor credinciosului ar trebui ca toti credinciosii sa o depisteze la fel. De fapt, ceea ce vedem este o diversitate uriasa de simturi produse de tolerarea unui anumit tip de literatura luata drept realitate. Un hindus nu va avea revelatii cu fecioara Maria ca un catolic convins, la fel cum un ortodox nu va simti apropierea lui Allah. Cum se face că toate aceste simturi depisteaza exact ceea ce individul respectiv a fost învatat să creada? Coincidenta? Eu spun ca e vorba de autosugestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@danker
Dac-a o arzi tot aiure-a, a-sa cum o faci acu, sigu-r no sanveti s-a scrii-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, vazul este un simt insa persoanele care ti-au raspuns nu au avut in vedere simturile obisnuite:vazul, mirosul, gustul, pipaitul si auzul ci s-au referit la un simt sa spun asa mai spre "interiorul omului". Oricum intrebarea despre simt e mai mult pusa la misto si nu cred ca are rost sa iti explic, dar daca vrei sa stii mai multe ai putea sa citesti "Cele douasprezece simturi" de Rudolf Steiner tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara gluma, il am in lista de mess, acum, ce sa zic?!? Nu l-am pipait, dar sigur e un tip de exceptie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta caterinca...
Da, l-a vazut cineva. Stai sa-l sun. Tarrrr!
- Alo, esti?
- Da. Dormeam.
- Intra fata putin pe TPUbatting eyelashes
- De ce? sad Da-te naiba ca-mi e somn.
-Hai te rog, te implorbatting eyelashes A pus un legiuitor o intrebare importanta la care ai putea sa raspunzi, te implor puppy dog eyes
- Fata, maine imi dai un suc.
- Tu ce-mi dai?
- O palma si doi pumni.
- S-a facut.
L-a vazut, da. Seamana cu avatarul taubatting eyelashes, dar parca-i mai slab, mahh...stai, n-avea parul cret! Dea, m-ai pus sa-mi trezesc colega degeaba!
Nu crezi ca ar trebui pus in punct MARE pe-aci, pe-undeva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur enorm ca am un creator atat de inteligent care m-a creat si m-a iubit inca inainte de a ma crea.ma bucur ca este vesnic si ca mi-a dat o speranta de a recastiga inapoi viata vesnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face sfinte, ce oameni sunt pe pamantu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce vedere te referi tongue.
Daca l'ai vedea cum ne vedem noi, oamenii intre noi, am orbi.
Cred ca sunt persoane care l'au vazut dar nu isi dau seama, EL se poate transforma in orice fiinta deci nu avem cum sa stim.

| Matilde_7899 a răspuns:

Biblia ne spune ca nu il poti vedea pe Dumnezeu fata in fata, caci ai muri, dar IL vad pe Dumnezeu in viata mea de zi cu zi... fiecare clipa ce o traiesc de la EL o primesc

| kisaragi a răspuns:

Spune=mi ce inseamna dumnezeu pentru tine ca sa iti spun daca am avut o experientza personala cu el sau nu