| ITstul a întrebat:

Care e motivatia ta de a trai, scopul tau in viata, de ce traesti?
Eu unul nu imi pot razpunde.

Răspuns Câştigător
| Gogu06 a răspuns:

Ai dreptate, acum mi-am dat seama, o sa ma schimb...
Automat avand bani si o situatie materiala buna imi permit sa imi traiesc viata asa cum vreau, imi permit sa imi intretin familia, sa le ofer o educatie buna copiilor sa imi rasfat sotia, sa imi ajut prietenii, rude, sa ma revansez fata de oamenii care mi-au fost alaturi(familia in general) sa las ceva in urma.
Deci are un sens...

47 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

Cand o sa treci de clasa a 4-a si o sa inveti sa scrii probabil o sa ai o mica idee despre scopul tau in viata.

| Spitz10 a răspuns:

Cu toti ne facem vise si ne dorim sa se implineasca.De exemplu eu as vrea sa fiu cantaret de rap, si numa las pana nu o sa fiu, si nu e ca si cand esti mic si zici ca vrei sa fi cantaret sau ceva, e ceva serios.

| wpoieoit a răspuns:

Eu traiesc pentru a-mi atinge un scop.Pentru a fi motivat sa traiesti trebuie sa iti fixezi un tel pe care sa il atingi. Daca nu ai un scop in viata, traiesti degeaba.Cum spunea Mahatma Gandhi:"Traieste ca si cum ai muri maine si invata ca si cum ai trai vesnic."

| Arrum a răspuns:

Daca esti ateu scopul tau ar fi fericirea pe care ti-o poate darui viata aceasta.Deoarece dincolo nu mai este nimic din punct de vedere al gandirii ateiste.Dar daca esti crestin ca mine ar trebui sa fie Hristos, pentru al mari pe El.
Acum depinde cum gandesti.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| RAY a răspuns:

foarte bune intrebarii, nu stiu de ce traiesc posibil ca sa am ce imi doresc macar sa incerc
iar la scop nu am asa ceva, traiesc ca viata e doar una

| Adrianetc a răspuns:

Scopul meu in viata este sa fiu mantuit prin credinta si botez, fiind crestin, sa raspandesc evanghelia oamenilor atei si care habar nu au despre Domnul Isus, despre pacea si iubirea pe care ti-o poate da, despre lupta noastra continua dintre noi si satan, motivatia? Exista un Dumnezeu care ne iubeste, care vrea sa fim alaturi de El, ne mai motiveaza si familia, cei din jur prietena.

| AndreiGabi a răspuns (pentru Gogu06):

hee hee Cred ca ai papat cuvantul "idee".

| Gogu06 a răspuns (pentru AndreiGabi):

Cred ca ai halucinatiihee hee

| Thunderstruck a răspuns (pentru Arrum):

De ce raspunzi si pentru atei? Stai in banca ta, nu mai fi ipocrit.

| Musique a răspuns:

Trăiesc pentru că așa a vrut mama și tata.

| DragosConstantin a răspuns:

Pentru a imi atinge scopul.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGabi a răspuns (pentru Gogu06):

=D>
Uite una mai amuzanta : "ghicesc viitorul";)).
http://photobase.ro/di-J6C3.jpg
Si app, la ce clasa se mananca din cuvinte?;))

| shadovv a răspuns (pentru Gogu06):

Care e scopul tau?

| shadovv a răspuns (pentru Spitz10):

Si dupa ce iti indeplinesti visul nu mai are nici un sens de a traii nu? Caci nu vei mai avea scop.

| shadovv a răspuns (pentru Musique):

Dar tu vrei si daca vrei ai de ales?

| shadovv a răspuns (pentru DragosConstantin):

Si care este acest scop?

| Zeflemitoarea a răspuns:

Ca să îi fac pe ceilalţi să îşi dorească să moară. thinking
Păi, scopul mi-l pot schimba din 5 în 5 minute. Când aveam 4 ani, vroiam să fiu o vrabie. La 7, vroiam să fiu medaliată cu aur. So...nu ştiu.

| DragosConstantin a răspuns (pentru shadovv):

Sa zicem doar ca este unul care merita sa fie atins.happy

| Marius019930 a răspuns:

Nu exista un scop traiesti si mori atata tot nu suntem diferiti de insecte animale pasari. Iti gasesti un scop sau copiezi un scop pur si simplu al meau e sa ma culc cu 10000 de femei pana mor

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns (pentru wdexwjmwd):

:)) Ca premiu? Pentru ce? :-?
Cred că aş merita măcar pana vrabiei de aur pentru asta:
http://i.imgur.com/6fsvT.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns (pentru wdexwjmwd):

http://www.tpu.ro/......e-gaseste/
http://www.tpu.ro/......anticipat/
Şi al treilea,, Mori!" l-am folosit la o întrebare despre Gaga, pare-mi-se. :-?

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Oricum, e deja plin de asemenea întrebări. Ar trebui să interzică întrebările astea sau să îi redirecţioneze pe unii spre google. thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Dar în schimb stau la pândă ca dihorii să şteargă răspunsurile la întrebările idioate.
Şi răspunsul ăsta o să fie şters în maxim 5 minute. Sau mi-l refuză din prima.

| Gogu06 a răspuns (pentru shadovv):

Sa termin facultatea, sa imi gasesc de munca, sa emigrez. In principiu banii si un trai mai bun.

| shadovv a răspuns (pentru Gogu06):

Si dupa ce faci toate acestea nu vei mai avea nici un scop, deci va fi inutil sa mai traiesti, nu? Poti desigur sa ti faci alt scop dupa ce l indeplinesti pe acesta dar la final o sa mori si orice scop ai indeplinii tu tot mort o sa ajungi. Orice ai face tot acolo ajungi. Deci are vreun sens scopul tau daca acesta nu aduce nici o schimbare?