| Luori a întrebat:

Care este adevarul din viata ta?
Pentru ca multe lucruri le putem crede a fi adevarate si nu sunt, si multe lucruri care stau exact in fata noastra sunt adevarate si nu ne dam seama.
[ sunt adevaruri pe care nu vrem sa le vedem. pana ne dam seama. ]

Pe langa asta : este a doua oara cand pun intrebarea aceasta. Mi-a fost stearsa. De ce? : caracter irelevant? Imi poate explica si mie cineva [ frumos ar fi cel care a avut vreun motiv ] ce nu i-a placut la intrebare [adevarul este in fata mea si eu nu il vad? Nu inteleg ]?happy

10 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Totul este adevar, fie ca recunoastem sau nu, fie ca vedem sau nu vedem asta, insa adevarul pur, filosofic nu il detine nimeni.Adevarul tau pentru alta persoana poate reprezenta minciuna sau nimic. E destul de complicat sa stii ce e adevaat si ce nu.Viata te va invata pe parcurs o parte din aceasta lectie, adevarul, dar niciodata nu vei avea "formule de calcul" ale adevarului si nici nu inseamna ca un adevar este general valabil in orice situatie.Cat despre faptul ca a fost stearsa intrebarea ta, probabil ca o fiinta frustrata a simti ceva plictisitor la intrebarea ta.Rusine.E o intrebare cu mult peste cele de pe site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul singur concret. voi muri. celelalte sunt relative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc un singur adevar in viata mea.Cine e "mama". De tati nu cred ca putem fi siguri. Lasind glumele cred ca ti-a fost stearsa pentru ca a survolat spatiu aerian a altui filfizof si-i foarte periculos.

| max_4494 a răspuns:

Adevarul este ceva relativ.Viata ne spune asta cand, bucurosi ca am descoperit un adevar, constatam apoi ca lucrurile stau altfel.Adevarul este intr-o metamorfoza continua si asta ne face atat de fragili.Pentru multi adevarul este cel pe care ei si-l construiesc pe baza unor analize proprii.

| hominid dreak a răspuns:

Ce e adevar pentru mine, poate fi minciuna pentru altul.

| AvalohAlyn a răspuns:

''Hristos e Calea, Adevarul si Viata''. Precum zice aici asa cred si eu.Adevarul este Hristos, nu am alt adevar. Iar dragostea inclusiv si de oameni este tot adevarata si o cale spre a ajunge implinit sufleteste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu sunt deloc nefericita(in comparatie cu altii, desi am si eu momente in care ma consider);
Uneori, sunt mult prea responsabila si urasc asta;
Am o vacanta de "strabatut";
Prietenii si persoanele dragi sunt mereu alaturi de mine, la bine si la rau big grin.

| nodeerskulls a răspuns:

Adevarul constant din viata mea este ca exist. Existenta mea imi va fi mereu un adevar cert. Si un adevar ce rezulta din asta - ca existenta mea este efemera, si ca trebuie sa o valorific.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Adevarul despre mine?
Adevarul despre mine este ca de multe ori am fost folosita, fraierita. Ca am ajutat ce nu trebuia, ca m-am atasat prea repede, ca am crezut prea repede. Aveam si eu adevarul in fata, dar refuzam cu incapatanare sa-l vad, sa-l inteleg.
Adevarul despre mine e ca sunt o fire slaba, dar care pare puternica, ca zambesc doar ca sa nu vada altii tristetea din ochii mei.
Adevarul despre noi este ca avem mai multe defecte perfecte! Noi, oamenii, nu stim sa facem o analiza asupra noastra, iar apoi sa criticam pe altii.
Adevarul despre mine e ca exist si ca in viata aceasta tot voi pierde. Castig, pierd, castig pana la sfarsit cand pierd totul!

Adevarul despre mine nici eu nu-l stiu, pentru ca nici noi nu ne cunoastem. happy

Camaleon! :*

| VacaVacuta a răspuns:

Adevarul e ca nu exista adevar.