| viktor1997 a întrebat:

Care este importanța filosofiei în viitoarea mea profesie (inginer spre exemplu)?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu te ajută cu nimic în mod special dacă poți gândii pentru tine.

| JackR a răspuns:

Trecand peste amuzamentul provocat de raspunsul anterior, pleaca de la originea cuvantului "filozofie", care in greaca veche inseamna "dragoste de inteleptiune". Poti gasi intelepciunea oriunde, chiar si in (ingrata, dupa parerea contemporanilor) profesie de inginer.

| JackR a răspuns:

Trebuie sa recunosc, aia cu B.U.G. Mafia a fost o "capodopera", desi eu sunt mai mult pe La Familia:
"Tase, noi suntem baietii de care ti-a zis ma- ta sa te feresti!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti doar profesia ta...e importanta pentru tine insuti.