| Elena1234456 a întrebat:

Care este maxima/citatul vostru favorit? (cu cat mai putin cunoscut, cu atat mai bine)

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

"Bai tu nu esti prost degeaba"

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cateva dintre legile lui Murphy:

Daca te afli intr-o groapa, opreste-te din sapat.

Omul este intotdeauna gata sa moara pentru o idee, cu conditia ca acea idee sa nu-i fie prea clara.

Daca te opresti sa gandesti, nu uita sa incepi din nou.

Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut.

Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

Nu exista un adevar absolut - asta este absolut adevarat.

Intr-o tara subdezvoltata, nu bea apa. Intr-o tara dezvoltata, nu respira aerul.

Cine rade la urma, gandeste mai incet.

Seriozitatea este singurul refugiu al celui cu o inteligenta mediocra.

Fa trei preziceri corecte, consecutiv, si vei fi considerat un expert.

| georgesur a răspuns:

"Lucrurile se intampla intotdeauna, daca crezi ca se vor intampla…" Frank Lloyd Wright

| ania a răspuns:

In viata sunt importante 3 lucruri:
-sa-l iei in serios pe Dumnezeu
-sa-i iei in serios pe ceilalti
- sa nu te iei prea-n serios pe tine

Răspuns utilizator avertizat
| bamse a răspuns:

Fericirea este sa iti doresti ceea ce ai deja.

| bebetho a răspuns:

Un intelectual rezolvă problemele, un geniu le evită. -Einstein

| Dmesss a răspuns:

"Iubirea de oameni este boalå tonicå si în acelasi timp ciudatå, fiindcå nu i sprijinitå de nici un element din realitate. Un psiholog iubitor de oameni n-a existat pînå acum si desigur nu va exista niciodatå. Cunoasterea nu merge în sensul umanitåtii." Emil Cioran.

| Eva a răspuns:

Nici să iubeşti, nici să urăşti: iată jumătatea oricărei înţelepciuni! Să nu spui nimic şi să nu crezi nimic, iată cealaltă jumătate.
Dacă lumea a fost făcută de un Dumnezeu, n-aş vrea să fiu în locul lui: modestia operei mele mi-ar sfâşia inima.

Schopenhauer

| Dreamer a răspuns:

Cand simt ca viata ma copleseste
Fac un pas si Soarele-mi zambeste
Ma ridic acum si nu privesc in jos
Caci ingerii imi spun ca totul e frumos

PS: Compusa de mine, deci extrem de necunoscutalaughing

| Dean1996 a răspuns:

There are so many people out there who will tell you that you can’t. What you've got to do is turn around and say "watch me"

Știu că este un citat foarte cunoscut,dar mă reprezintă pur și simplu,are un mesaj profund, îți dă de gândit, chiar dacă la prima vedere pare un citat simplu, dar cine îl poate pune în aplicare este un om de admirat.

| StillAlive a răspuns:

,,Nu conteaza cat de lung am parul, important e ce si cum gandesc'' Stiu ca e luat dintr-o melodie, dar mi se potriveste perfect. Multa lume are tendinta sa ma judece dupa aparenta.

| ioanaabt a răspuns:

"Realitatea este o platforma de care ne lovim de multe ori" - Nicolae Iorga

| ShadowAngel a răspuns:

1.Te-ai gândit vreodată să desenezi cu pensula însângerată a suferinţei chipul sufletului tău? Andreea Trifu
2.Zambeste.Maine va fi mai rau
3.Trebuie sa stii ce lupta sa pierzi ca sa castigi razboiul!
4.Fructul esential al sufletului este adevarul. Sfântul Vasile cel Mare
5.Cronos a taiat cu secera testiculele tatalui sau Uranus, care era personificarea cerului. Si cred ca a procedat corect: va puteti imagina un cer cu testicule? – Valeriu Butulescu
6.Munca nu a omorat niciodata pe nimeni, dar de ce sa risti?
7.A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
8. Fugi de tentatii…dar incet, sa te poata ajunge.
9.Inteligenta ma urmareste,…dar eu sunt mai rapid.
10. Pustiule, daca stii cate prajituri am la spate, ti le dau pe amandoua.
11.Pestele care lupta impotriva curentului… moare electrocutat.
12.Toate femeile sunt bune … bune de nimic sau bune la ceva. – Miguel de Cervantes
13. Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine.
14.Viata – o plimbare spre somn. – Lucian Blaga
15.Viata nu iarta slabiciunea. – Adolf Hitler

IMI PLAC TOATE LA FEL DE MULT...DE ACEEA LE-AM PUS IMPREUNA... FUNDA?

| sabilopod a răspuns:

''nu sunt destule ore intr-o zi sa ma plictisesc indeajuns'' by me. tongue

| LolNope a răspuns:

Este un singur loc unde barbatii prefera ca femeile sa fie profunde:in decolteu.

Nu mai stiu cine l-a zis, insa stiu ca e amuzant si ma binedispune ca o gluma sa vad ca a gandit cineva ca mine...

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

"Drumul este greu, radacinile sunt amare, dar fructul este dulce!" - este vorba de indemnul maestrului Pham Xuan Tong catre ucenicii sai

"Lemn bun, lemn rau- aceeasi cenu stiua, dar nu si aceeasi flacara"winking

Astea sunt. Ale tale?batting eyelashes

| xyz321 a răspuns:

Ai curaj! Şterge-ţi ochii! Adesea căderea e un mijloc de a te ridica mai sus.
William Shakespeare

| Armyanka a răspuns:

Dintr-o mie de pași primul pas e cel mai greu x;
By Misaaa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pentru ca urletul ma va face intotdeauna mai mare decat sunt, voi vorbi numai in soapte. Caci pana la urma aparentele insala."