| Effy35 a întrebat:

Care sunt cunoștințele actuale despre natura viselor?

11 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

Sunt fanteziile din timpul zilei cand visezi cu ochii deschisi.
Recomand pastilute si mindfulness.

| Effy35 explică (pentru samiZiciPompier):

Credeți că visele pot prevesti viitorul?

| samiZiciPompier a răspuns (pentru Effy35):

Eu credem dar in rare ocazii. Poate daca omul e vreun religios, mistic ii da Jahjah premonitii in vis.
Vreti talmacitor? Va ajut daca vreti. La schimb va rugati pentru mine sa-mi gasesc jumatatea de sex feminim laughing

| RAY a răspuns:

Ca sunt reflecti bune de luat in seama, ca si conversati cu tine insati, absolut totul e pe graba si ne tine ocupati astfel tampim nu gandim, trebuie sa gandesti =asta necesita timp, rabdare, visele sunt poarta spre subconstientul tau, lasa aici visele tau sau prin mesaje

| LisaJulie a răspuns:

Visele sunt create de subconștientul oamenilor in timpul zilei și se transmit intens in timpul nopții! Atâta tot, nu au o semnificație anume!

| 1onur a răspuns:

Pot fi mulți factori chiar foarte multe cauzele întâmplărilor din viața de zi cu zi traumele întâmplările care iau marcat pe viață pe anumiți oamenii

| 1onur a răspuns:

Poți avea o întâmplare în ziua respectivă una mai buna sau nasoală și când te pui la somn îți poate influența visul in așa fel în care ori poți avea un coșmar de abia îți mai reveni ori poți visa frumos și durează atâta de puțin de nu vrei Sâte mai trăzești niciodată din somn.

Am Visat într-o seară atâta de frumos...că mi-a părut rău când m-am trezit din somn... ziua îmi devenise coșmar iar visului ăla era totul pentru mine...

| Effy35 explică (pentru 1onur):

Aceeași întrebare: Credeți că visele pot prezice viitorul?

| 1onur a răspuns (pentru Effy35):

Dacă visele are prezice viitorul atunci unde ar mai fi nenoscutul? de ce ne-am mai trăzi dimineață din somn dacă știm ce va urma?

Nu este invident că știm ce vom trăi înainte sâne trezim din somn? Nu este clar că știm ce vom vedea auzi și se va întâmpla? Asta ar însemna că dormim să aflăm ce vom trăi a doua zi când ne vom trăzi din somn n-ar măi fi nimic necunoscut și totul ar fi deja știut de la bun început ce vom trăi și vedea în acea zi asta ar însemna ca putem controla propriul nostru viitor ce va urma să fie evitând întâmplările ne plăcute nou ce vor urma să fie și vor avea loc în acea zi am putea face ori-ce ștind din înainte ce va urma să aibă loc în ziua precedentă.

Doar în Marvel poți face asta. Nu și în viața reală și Adevărată.

Nu există un vis care ți-ar putea prezice viitorul fiindcă Dumnezeul are grijă că omul să aibă liberul arbitru pe deplin să nu-și pună întrebi de ce n-a avut voie sa facă tot ce și-a dorit cu propria lui răspundere decizie intenție și voință omul are liberul arbitru dat de Dumnezeu să-și facă tot dorești el după sufletul si inima lui pe lumea asta fiindcă doar atunci vede Dumnezeu ce zace în fiecăreia sufletul și inimă într-adevăr cu Adevărat. iar dacă păcatul este mult mai mare decât în măsura în care omul poate avea șansa la iertarea Adevărată cu Adevărat atuncia cât ia mai rămas acelui om pe lumea asta de aicia începe păcatul să fie plătit nu neapărat de acel om fiindcă păcatul are rădăcină mare rău de tot... Dumnezeul nu permite nimănui să știe cel așteptată fincă ar ști ce va urma pentru acel om și atunci n-ar mai fi pe dreptate cu Adevărat fincă știe cel va aștepta cu toate că omul dacă citește Biblia știe cel așteptată dacă face păcatul care este mai mare decât iertarea sa dar uite că și așa ne facem că nu știm și nu vedem până când și Dumnezeul va proceda la fel cum îl tratăm si noi pe el cu toată ne pasarea noastră... Astăzi ne păsare a noastră față de el este ce urmează pentru noi și nu vrem să înțelegem asta deloc da deloc...

| Modzilian a răspuns:

Subconstientul tau.
Refuleaza toate temerile sau sperantele. Depinde de cat te afecteaza in viata reala. Eu, rar visesz ceva.

| Effy35 explică (pentru Modzilian):

Vă pun aceeași întrebare: Credeți că visele pot prezice viitorul?