| RAY a întrebat:

Cat de mult iti poate modifica comportamentul medicamentele care acționează la nivel cerebral?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ma indoiesc ca medicamentele (in afara de calmante) schimba puternic comportamentul, ca ar avea loc tot felul de procese din cauza unor comportamente iesite de pe fix.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Mie mi-a schimbat comportamentul

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

D-aia s-a renunțat la bromură: afecta comportamentul.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Cand am luat serlift o saptamana am plans fara motiv,ameteli, vartejuri, cand am luat somnifere eram un zombi, de si dormeam 6, 7 ore, apoi tricitoco in primele 3 saptamani imi venea sa cad jos mereu,ameteli,vedere in cheata,dar ma ajuta mult recunosc,dar comportamentul, numai am anexitate, sunt mai social, numai simt frica, temeri dar sunt cam impulsiv

| T0T a răspuns:

Am cunoscut oameni care luau medicamente din astea și nu am auzit niciodată de efecte de suprafață pozitive. Te pot băga într-o stare depresivă, să îți dea anxietate, să îți suprime emoțiile. Cred că trebuie luate în circumstanțele corecte, iar pentru asta ai nevoie de un medic bun psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde pentru ce sunt facute si ce promit. Doctorul pentru ce le recomanda? Ce efecte spune el ca au?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Acele efecte te schimba de tot,pentru ca lucreaza la neutrotransmitori,te pot face fericit, trist, impulsiv, dependent de ceva, te pot face praf

| PREDAERIK123 a răspuns:

Nu cred ca medicamentele pot afecta comportamentul. Exceptand calmantele si antidepresivele.

| RAY explică (pentru PREDAERIK123):

Vorbesc de cele care lucreaza celebral