| KyraW a întrebat:

Cati dintre voi se cred speciali in vreun fel? De ce?

33 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Toţi suntem speciali.

| EmaS a răspuns:

Fiecare om este unic si special.

| EmaS a răspuns:

Klepto
Conteaza frumusetea interioara.Omul ascuns launtric.Si,cu putina vointa, se poate lucra si la,, sunculite,,.Dar eu ma tem ca nu prea ai vointa in acest sens.

| EmaS a răspuns:

Vizitiul
Ai uitat sa specifici unde i-ai strange mana lui Woodepints, cred ca la usa!

| EmaS a răspuns:

Klepto
Dar nu mi-ai raspuns si la cealalta parte, adica de ce nu faci apel la putina vointa din partea ta?

| EmaS a răspuns:

Klepto
Nici un om nu este urat.Toti suntem creati dupa chipul lui Dumnezeu. Daca tie ti se pare ca esti putin plinut, incearca sa tii o cura de slabit.O sa iti trimit mai multe retete prin mesaje.Ai incredere in tine.Fiecare om are ceva special.Si nu uita, frumusetea vine din interior!
O prietena de-a mea a tinut aceasta cura, si chiar se vad rezultatele. Cum prepari supa de varza?

Alegi cateva cepe potrivite, 2 ardei grasi, 1 varza medie sau 2 mai mici, 2 cutii de rosii in bulion, sare si piper dupa gust, 1 cub de knorr, frunza de telina, ardei iute (daca iti place mancarea condimentata) si patrunjel.

Se aseaza toate acestea curatate si taiate intr-o oala cu apa incat sa le acopere. Se fierb 10 minute la foc mare dupa care timp de 2 ore la foc mic. Se consuma apoi cat mai multa. Tine de foame si este destul de gustoasa.

Cum se tine dieta?

Dieta este recomandata a se tine timp de 7 zile, la sfarsitul carora, daca nu ai trisat, poti slabi intre 5 si 7 kilograme.

In prima zi, pe langa supa de varza, mai ai voie sa mananci fructe cat de multe doresti si sa bei foarte multa apa plata.

A doua zi combini supa de varza cu legume si apa plata, dar ai grija sa eviti legumele precum fasolea, mazarea, cartoful si porumbul.

A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supa si apa.

A patra zi mananci 3 banane si supa. Nu uita de apa.

A cincea zi poti servi 800 de grame de carne de vita sau pui cu supa si multa, multa apa.

In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa cu care te-ai obisnuit deja.

In ce-a de-a saptea zi si ultima de altfel poti manca peste pe gratar si multa supa.

Daca simti ca pierzi prea mult din greutate in primele zile, intrerupe dieta pentru 2 zile si apoi ia-o de la capat.

Este bine sa nu tii aceasta dieta mai mult de o saptamana. Daca vrei totusi sa pierzi mai mult de 7 kilograme, poti face o pauza de o saptamana dupa care sa o iei de la capat.

Nu mai ramane decat sa-ti urez mult succes.

| EmaS a răspuns:

Klepto
Tu trebuie sa ai o alta viziune.Nu este bine sa te multumesti cu :asa sunt eu.Trebuie sa fii un luptator, sa te ridici deasupra imprejurarilor si a situatiei, sa iei atitudine si sa demonstrezi ca se poate! Tu chiar poti!

| Vizitiul a răspuns:

Sunt special! Adica, orice rahat are "ACEL CEVA" care-l defineste. Faptul ca posed anumite lucruri, care fac diferenta dintre mine si restul oamenilor, ma face special. Acuma, sa ma scuzi c-am inclus in definitie cuvantul definit.

| Vizitiul a răspuns:

Woodenpints, am descoperit eu altceva care te face si mai special. Ai organ de cabalin, dar o arzi sexual in nufarul feminin. Ti-as strange mana daca te-as intalni.

| Klepto a răspuns:

Pentru ca sunt special, nu exista persoana mai urata, proasta sau grasa decat mine, sigur am si eu un talent ascuns, dar cine se risca sa caute sub un munte de untura si slana.

| Klepto a răspuns:

@Ema Nu stiu unde traiesti tu, dar doar exteriorul conteaza, aberatia aia "Doar interiorul conteaza" a fost scornita de aia frumosi, n-o sa gasesti un urat spunand asa ceva.

| Klepto a răspuns:

@Ema Vointa, not available in stores, plus ca nu merge combinatia urat si prost, urat prost si gras suna mult mai bine.

| Klepto a răspuns:

@Ema dilema cu raspunsul la oricare problema bunatate ca emblema

Poti ca sa-mi spui despre "doar interiorul conteaza" pana maine, o sa aiba acelasi efect scontat ca si credinta si Dumnezeu.Incapatanarea mea merge mana-n mana cu ateismul care merge bine cu realismul, deci sa te opresc si sa nu-ti mai irosesti timpul cu mine, am si eu google si-s autodidact, daca vroiam o dieta o cautam pe google, dar mersi pentru copy/paste, intentie.
Sa-ti spun ce i-am spus unei colege din liceu care credea ca daca se roaga pentru mine, o sa ma convertesc si o sa gasesc "calea", nu-ti bate capul, nu-ti racii gura degeaba, ca voodoo ala de care zici tu nu se aplica in viata reala deloc "fiecare are ceva special =b*llshit" si "frumusetea vine din interior = scuza mea sa mananc o lamaie ca sa nu-mi vina sa vomit cand o aud".

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toți suntem speciali și diferiți în felul nostru.
Pa, pa.

| bluebios a răspuns:

Eu nu cred ca sunt special deloc. Sunt unic, dar la fel sunt toti oamenii. Ceea ce am realizat pana acum si probabil ceea ce voi realiza ar putea fi realizat de multi altii.

| Dreamer a răspuns:

Ma simt special ca sunt roman, ca am avut stramosi care au izbutit in razboaie, ca am compatrioti care doboara recorduri, inventatori etc
...Aaa, da...era sa uit: in primul rand ma simt special ca sunt barbat si dupa cum ar putea sa spuna si femeile, pe noi ne cam roade mandria, deh este o chestie de masculinitatehappy

| MajorAsshole a răspuns:

Sunt cel mai special dintre cei speciali. Sunt un fel de Hristos in devenire. Sunt Mesia. Crestini, tineti-va bine, o sa raman in istorie.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt special...nu ai sa mai gasesti altu ca mine in 1000000000000000000000000000000000000000... 000000000 ani

Răspuns utilizator avertizat
| chokingvictim a răspuns:

Am grupa de sange ab.sub 5% din populatie are.deci?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Eu nu ma consider speciala.sunt o persoana normala

| Castorul a răspuns:

"You're special, just like everyone else" laughing
Asa era vorba tongue Eu unul ma cred special, adica am felul meu de a fi si de a gandii si asta ma deosebeste de altii. Poate in bine, poate in rau, dar sunt diferitwinking

| AoiTori a răspuns:

Simt mereu cand se intampla ceva, sau care urmeaza sa se intample. Cu vreo 5 ore inainte sa ploua ma mananca ingrozitor de tare urechea dreapta. (asta e mostenire de familie: strabunica, mama si eu) Dar fiecare e special in felul sau>>

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Eu nu ma consider special.

| slipknot a răspuns:

Cred ca fiecare este special, prin faptele pe care le face, prin felul sau de a fi.Pentru ca fiecare este diferit, si asta ne face speciali.

| TheCritic a răspuns:

Pai ca sa nu "filosofim" pe aici si sa zicem vechea si interminabila poveste "EU SUNT UNIC/UNICA" o sa iti zic prin ce ma diferentiez eu de restul din viziunea mea deci...sunt speciala.Pai prin muzica pe care o ascult si prin numele pe care il port.Am un nume de floare, de trupa si de chestia care da culoare ochilor...Iris.Imi place chiar daca acest aspect nu a fost din totdeauna.Muzica,pai ea imi coloreaza fiecare coltisor al sufletului.De curand am descoperit carbunele ce-mi deseneaza fiecare clapa a pianului pe suflet iar fiecare coarda a chitarii ma strange de mana atunci cand o ating.Este firesc sa te simti special si depinde in proportie de ~70-80% de personalitatea ta. Poate ca mai sunt si alte aspecte pe care eu nu le vad dar cu siguranta le traiesc si le simt.tongue

| anemona18ida a răspuns:

Ma cred speciala t ca sunt o persoana f enervanta.stiu ca nu e un motiv de lauda dar am acest dar de a enerva instant, imi ales pe cei dragi.

| fullsence a răspuns:

De un an ma bucur de un subconstient schimbat, am reusit sa elimin toate valorile sociale false dupa care tindeam sa imi construiesc o scara de valori, am pastrat doar ceea ce este cu adevarat important si acum simt ca traiesc mai frumos ca niciodata in fiecare zi, pentru ca am o minte limpede si sunt tot doar o energie pozitiva, ca si cum am gasit sensul vietii.

| BlueBolty10 a răspuns:

"Fiecare este special in felul sau."

| BlueBolty10 a răspuns:

Klepto si Ema, nu vorbiti mai bine pe chat?