| MeScorpion a întrebat:

Ce ai face daca ai sti ca totul o sa se termine, viata, societatea, lumea. Cui i-ai spune? Unde ai merge? Ce ai face?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

As scrie mare pe TPU.Voi sunteti prietenii mei.Bineinteles ca as spune asta si apropiatilor mei,familiei, prietenilor, rudelor.La toata lumea.

| harciog a răspuns:

Cui sa spun si ce sa fac? Sint adeptul lui "a nu se crea panica".

| miradoniz a răspuns:

hee hee nu as face nimic deosebit fata de ce fac acumhee hee până la urma nu putem știi dinainte ce se va întâmplahee hee din fericirehee hee

| Sentinel a răspuns:

As privi in jur la nebunia colectiva care s-ar crea din frica de moarte. Si probabil ca m-as amuza mai copios ca niciodata!

| Măcrin a răspuns:

Chiar o sa se termine, maxim 30 de ani. dar aproape toti din jurul meu nu vor sa auda de asa ceva. prefera sa ramana tuţi si ignoranţi

| LexieG a răspuns:

Nu as spune nimanui, pentru ca ar incepe sa-si faca griji si nu ar mai trai intens viata. ultimele zile le-ar petrece ingrijorati, tristi si speriati.in schimb m-as purta frumos cu persoanele apropiate, m-as impaca cu cine am fost certata si m-as bucura de viata

| Ioana_9117 a răspuns:

As vorbii cu familia, prietenii, apropiatii.in cine am incredere.si cu cei la care tin.si pe care ma bazez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca totul ar fi sigur, definitiv si irevocabil pentru ce sa ma mai agit? Oricum nu m-ar crede nimeni. Si chiar de m-ar crede, prin reducere la fabulos, de ce sa agit toata populatia, sa o ia razna, cu acte de vandalism, incendieri, furturi etc? Vestile de genul scot tot ce-i mai rau din oameni. De ce sa-mi sacrific si ultimele clipe de potentiala liniste, inainte de salt, prin prevenirea unor berbeci, daca finalul e tot ala? Oricum, viata, societatea, lumea, pentru mine, se vor sfarsi odata cu moartea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as putea face nimic, si nimeni nu ar putea face; soarta nu poate fi schimbata.Venim de departe, sintem trecatori pe pamint si mergem spre o alta lume, mai bogati cu ce am invatat aici.Numai bine.

| Cătălinaa12 a răspuns:

As aduna toti apropiatii si as vorbi cu ei. Poate chiar as da o petrecere. stiind ca nu o sa mai am ocazia!