| Inferno a întrebat:

Ce alegi? Sa mori in chinuri cumplite, dar sa ramai in istorie ca un mare erou sau sa-ti traiesti viata ca un simplu om?

14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mi-as dori sa imi traiesc viata ca un mare erou si sa mor ca un om simplu.

| RAY a răspuns:

Degeaba ramai in istorie daca numai existi, nici numai vei exista niciodata asa ca prefer sa traiesc o viata sa ajut lumea prin stiinta decat prin sabie

| doctorandus a răspuns:

Adevarul e ca sunt oameni care mor in chinuri cumplite de care nu se sinchiseste niciun istoric. O vizita la un salon de cancerosi te poate lamuri in privinta asta.

| WhatheWow a răspuns:

Dar daca vei muri in chinuri cumplite stiind ca vei ramine in istorie iar dupa scurt timp istoria va fi rescrisa iar tu scos in afara ei?!

| Inferno explică (pentru WhatheWow):

Mda. Asa e. Si nici sa te sinucizi de suparare nu mai poti ca esti deja mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noooo, da ce-s eu bre Lara Croft -Tomb Rider?
Eeee, las sa fie asa fara eroisme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e tare frica de ''durere'', deci...prefer sa mor ca un simplu om.Pana la urma, istorie se rescrie.Ramai in istorie putin si pana la urma de cand oamenilor le pasa?!

| iKronstadt a răspuns:

Mereu am spus ca nu mi-e frica de moarte, dar ma tem de felul in care as putea sa dau coltu'.
Deci, prefer sa traiesc in anonimat, ca un simplu om.
Daca vreau sa-si aduca aminte omenirea de cine stie ce vitejie de-a mea, prefer sa o faca stiind ca mi-am luat singur gatu', ca Decebalwinking

| SmokeyEye a răspuns:

Oricum mori, in ziua de azi, tot simplu om ai fost. Vei fi tinut minte inca o generatie ( maxim 20 ani va mai fi pomenit numele tau) -daca ai copii, sau parintii tai. Moartea e cumplita, ca si semnificatie, indiferent de metoda in care dai ortu popi'. Acuma, daca eu nu voi mai fi aici sa ma bucur de gloria tarii, dupa inmormantarea mea, tare ma tem ca din pamant nu voi putea sa imi dau seama daca am facut sau nu bine poporului, ca m-am sacrificat pentru ei.
Nu prea poti face pace prin razboi...

| Inferno explică (pentru SmokeyEye):

Dar daca dupa moarte ai fi inmormantat cu sume mari de bani? laughing
Pe care desigur fiind mort nu o sa poti sa le folosesti.

| SmokeyEye a răspuns (pentru Inferno):

Daca mor, nu-mi pasa cum. Vreau doar sa fie cat mai tarziu, sa apuc sa imi fac prieteni care sa planga dupa mine. Se zice ca daca la inmormantarea ta plang cel putin 5 oameni, ai avut o viata fericita. Eroi in ziua de azi nu mai sunt, doar persoane publice care au inmormantari stufoase la care merge multa lume pentru ca se difuzeaza la tv si e pomana cu mancare multa, gratis!

| crackcrack a răspuns:

Moartea e inevitabila...dar sa ramai in istorie nu e un lucru simplu.

| MentaI a răspuns:

Vreau sa mor in bratele tale love struck

| Inferno explică (pentru MentaI):

Se poate aranja. Da sa mori repede, ca n-am timp.