| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte motivațională v-a motivat pe voi in viața facandu-va mai încrezători și optimiști?

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Cei trei mușchetari" - M-a învățat să fiu brav happy

| mODIN a răspuns:

Tot ce a scris Nassim Taleb, pentru ca dovedeste ca moralitatea si seriozitatea sunt calea corecta catre succes, chiar si atunci cand cei corupti si norocosi au un avantaj pe termen scurt.

Coranul si Biblia, pentru ca-mi arata ce inseamna acea moralitate si seriozitate, si cum se pot dezvolta.

"Calea Barbatului Superior" de D.Deida, pentru ca mi-a arata ca a fi barbat nu inseamna doar sa ai masina, gagici si muschi.

"Arta Subtila a Nepasari" de M.Manson, pentru ca m-a invatat sa nu ma astept sa fie totul mereu perfect in viata.

"Mitul Normalitatii" de G.Mate, pentru ca mi-a aratat ca defectele mele actuale exista si din cauza greselilor facute de altii si ghinionului pe care l-am avut in viata, nu doar din cauza faptului ca sunt eu insuficient.

| T0T a răspuns:

Niciuna.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

"Gânduri către sine însuși" e singura carte motivațională ce merită citită.

| mODIN a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Il superi pe Senecca zicand asta rolling on the floor

| EestiSodalane a răspuns:

Bronze Age Mindset