| asasaasa a întrebat:

Ce citate v-au impresionat, marcat si de ce?

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

"Sunt un om sfarsit pentru ca m-am apucat de prea multe lucuri, si nu mai sunt nimic pentru ca am vrut sa fiu totul."Geovanni Papini

19 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare."(Langston Hughes)
In viata nimic nu este pe gratis; daca doar visam, nu trecem la actiune si nu ne cunoastem prioritatile, ne irosim timpul si ne irosim si pe noi.

| daηă a răspuns:

Să fiu sinceră, nu m-a impresionat niciun citat.

| Mădă0611 a răspuns:

"Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." - Marcus Aurelius
Mai trebuie sa zic de ce? laughing

| Wøodenpints a răspuns:

Pun pariu că 90% din cei care dau citate, n-au citit cartea în întregime. Ceea ce mi se pare oarecum retardat, să dai un citat fără să ştii în ce context a fost spus şi de ce.
Pentru că un citat, de cele mai multe ori este o propoziţie intr-o carte, nu a stat nimeni să scrie fraze de 10-20 de cuvinte pe foaie după care să le publice drept citate.

| Lizzu a răspuns:

"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume " Mahatma Gandhi.

--Pentru ca, daca vrem ca lumea sa fie mai buna si exact asa cum ne dorim noi sa fie, schimbarea incepe cu noi mai intai iar ceea ce se reflecta din interiorul nostru in exterior (lumea) este de nepretuit.

| drogh a răspuns:

Gândurile cele mai adânci şi cele mai scumpe sunt acelea pentru care regretăm că n-avem lacrimi. (Emil Cioran).
Deoarece m-a impresionat profund prin adevărul care l-a spus. Adică, gândurile adânci sunt cele nedescoperite şi nu pot fi exprimate prin cuvinte...Şi de aceea nu există lacrimi...

| dracu14 a răspuns:

''Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii''-Adolf Hitler
nu pot sa spun ca m-a marcat ci doar ca mi se aplica mie

| asasaasa explică (pentru dracu14):

Asta venind din gura unei javre...hitler!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un exemplu insiruit de citate/replici:

http://youtu.be/vrlTeoFcf-Q?t=18s

"Subtitrarea" e in descrierea clipului.

E imposibil sa nu te marcheze...

Răspuns utilizator avertizat
| Hevnoraak a răspuns:

""They are in front of us, behind us, and we are flanked on both sides by an enemy that outnumbers us 29:1. They can't get away from us now!"
Lewis Burwell "Chesty" Puller.

"Wars may be fought with weapons, but they are won by men."
George S. Patton.

| Pufi1999 a răspuns:

Pe mine ma impresioneaza tot ce zice Doctor House din serialul cu acelasi nume

| R0MW4LD a răspuns:

''Nimeni nu este vinovat de a fi ceea ce este ci de a nu fi ceea ce ar vrea sa para.'' - Homer
Din pacate te lovesti de asta la orice pas. Asta e vina cea mai mare a celor mai multi dintre pamanteni.

| Terentee22 a răspuns:

Hai sa-ti zica eu ceva. citate, filme, carti, documentare...e bine sa pleci urechea la toate dar sa nu pui botul la toate.
intr-un final cand le-ai vazut pe toate, tragi singur concluziile. singura parte proasta e ca te apuca 30 de ani cel putin.

| SoundTHeWave a răspuns:

"Dumnezeu nu joaca zaruri cu uneversul " Albert Einstein
"Nu iti intrerupe inamicul daca acesta face o greseala " - Napoleon Bonaparte

| Messerschmitt a răspuns:

"Bla-bla-bla si de ce?"
Sigur ai probleme grave de existenta.

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a răspuns:

"Atunci am inteles ca nimic nu dureaza in suflet,ca cea mai verificata incredere poate fi anulata de un singur gest,ca cele mai sincere promisiuni nu dovedesc niciodata nimic,caci si sinceritatea poate fi repetata, cu altul, cu altii ca, in sfarsit, totul se uita sau ..se poate uita" Eliade. Cuvintele sunt perfect adevarate, de asta pot spune ca m.a marcat happy

| BellatrixB a răspuns:

"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii."
Eleanor Roosevelt
"Toate hotărârile importante trebuie să le iei singur, din adâncul individualității tale, fără influența altora."
Titu Maiorescu

| EmpireOfDirts a răspuns:

Nici un citat nu m-a facut sa fiu altfel.