| anonim_4396 a întrebat:

Ce conversaţii de oameni maturi poţi să porţi cu un băiat care te salută de fiecare dată când te vede, dar nu are curaj să-ţi vorbească mai mult, ci te caută cu privirea? Dar nici prea cult, având în vedere că ar fi prima conversaţie? Ştiţi voi, când doreşti să scapi de momentul acela penibil de baraj gen " Bună/Salut ".

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Un copil poate sa-ti rezolve dilema mult mai eficient decat omul matur pe care tu il cauti si asta deoarece copilul este concentrat pe ce se intampla si este suportat 100%, cuvintele si gesturile vin natural, pe cand omul matur isi foloseste inteligenta pentru a construi conversatia + este modelat de toate prejudecatile si fricile pe care le are;
conversatia reiese din cea ce puneti voi amandoi la mijloc din ce iti place tie din ce ii place lui, incercand sa controlezi conversatia este ineficient; daca el n-are curaj, arunca tu prima "piesa";
"buna Nobody4Nobody, ai vazut Avatar The Last Airbender? are o poveste frumoasa, sunt 3 prieteni care pornesc intr-o calatorie..."; nu e un moment penibil, depinde si de locul in care sunteti, poti lua elemente din locu respectiv pe care sa le discuti

11 răspunsuri:
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Şi totuşi, crezi că el poate purta o conversaţie de oameni maturi, din prima? Vrei să-l atragi şi să-i captivezi atenţia pentru că este mai în vârstă decât tine, sau vrei să-l plictiseşti pentru că are aceeaşi vârstă cu tine? happy
Vorbeşte despre viaţa din Somalia, viaţă-moarte, democraţie, Dumnezeu(ahaha), societate, oi, papuşi cu sfori, mase, mediocritate, liber arbitru', ego, net... şi alte rahaturi.
Dacă erai aşa de matură pe cât crede mintea ta că eşti, stiai să întreţii o conversaţie.
Zi faină!

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Dacă mintea mea credea că sunt prea matură să menţin o conversaţie, nu mai apelam aici.Mulţumesc frumos de ajutor.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Atunci nu mai comenta la răspunsurile pe care le primeşti. Dă urât.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

M-a deranjat superioritatea din vorbire.Toţi suntem egali, sau ar trebui să fim.Şi a comenta înseamnă a-ţi spune punctul de vedere, nu a contraria.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

"Nu mai sunt oameni maturi pe-aici?
Sau oamenii amturi nu stau în faţa calculatorului, ci rezolvând probleme importante?"

M-am referit la acest compentariu. De aceea am fost puţin mai acidă în răspuns, nu superioară... Nu mi-a plăcut deloc cum ai vorbit.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Dacă te uiţi mai bine, m-am scuzat pentru această greşeluţă.Şi poţi să crezi ce doreşti de cuviinţă.Eu doar am cerut o părere, interpretătile sosesc din partea celor ce le gândesc.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Nu m-am referit la greşeala de scriere. M-am referit la superficialitatea cu care ai vorbit.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu mai sunt oameni maturi pe-aici?
Sau oamenii amturi nu stau în faţa calculatorului, ci rezolvând probleme importante?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Maturi,îmi cer scuze pentru greşala de ortografie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa vorbesti despre ceea ce iti place tie; sa-l intrebi despre pasiunile lui; despre felul in care vede el lumea! Zambeste-i si raspunsul va fi tot un zambet!

| taviyamato a răspuns:

Bun raspuns shammal, e adevarat, un om matur isi foloseste cunostiintele si invatamintele din greseli pentru a purta o conversatie, un c8kil nu a trecut suficient prin viata pentru a cunoaste pericolele si greselile de aceea discutile cu un astfel de om nu prea sunt utile laughing, toti am fost asa, dar la un moment dat se termina deoarece din greseli invatam cu totii