| IoanaAndrei a întrebat:

Ce credeti ca este dupa moarte? De unde putem sti ca experientele celor care au fost in moarte clinica sunt adevarate si nu doar perceptiile unui creier muribund? Dar daca nu e nimic dupa moarte (creierul doar moare si atat)?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stiinta se da peste cap sa afle raspunsuri la genul asta de intrebari, dar din moment ce au in fata un cadavru, un creier care nu mai functioneaza, e dificil de stabilit care e adevarul.In caz ca exista unul

| Angel0 a răspuns:

Doamna Ioana, sau ala care te ascunzi in spatele acestui id, nu-ti mai face griji inutile pentru ceva care nu exista (in cazul tau).

| deeeeeebora a răspuns:

Pai exista unele morti clinice care s-au intalnit cu niste oameni care au murit in acelasi timp si revenind pe pamant au aflat ca au murit de aceea s-au intalnit pe lumea cealalta
alexlikesraindbows as prefera sa nu exist dupa moarte decat sa ma duc in iad in chinul vesnic.ar fi mai linistitor pentru oameni, nu crezi?
omul mai are si un suflet al nu moare niciodata, chiar daca are cancer multora dintre noi

| ProjectJackpot a răspuns:

Sa speram ca se va-ntampla ceva, ca altfel e aiurea rau! Adica, cum ar fi sa nu existi nicaieri? Nu simti nimic, nu auzi nimic, nu se-ntampla nimic.Atunci ce se-ntampla cu tine?

| Pitic a răspuns:

Sa stii ca asta e o intrebare inteligenta si interesanta
Cu timput s'au descoprit tot felul de metode de '' conservare'' in care pare ca omul este mort dar de fapt toate organele sunt inghetata insa dupa dezgheta cu ajutorul unor metode prin incalzirea inimi si electrosocuri si multe altele se pot readuce la viata persoane.
Despre moartea clinica. eu una sunt sigura ca s'au descoperit metode de ai trezi pe cei in cauza, e drept ca uneori se trezesc singuri insa dupa o perioda mai mare de timp iar uneori rudele isi pierd speranta si sunt de accord ca ruda lor sa fie deconectata de la aparate fara a stii ca ea se pot trezi.
Oameni de stiinta au descoperit multe lucruri insa nu vor sa le dezvalui stiu ei mai bine ca noi suntem prea incuiati la minte ca sa intelegem, si vom da vina pe miracole si minuni.
Nu stiu ce se intampla dupa moarte, poate e ca in filme ii vom putea vedea pe cei dragi de acolo se sus ( poate ) insa nu cred. Cel mai probail nu vom mai stii de noi
fundita big grin te rooog :d

| bluedotz a răspuns:

Sigur ne papa viermi si alte insecte pana o sa ajungem ingrasamant in sol.