| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre calatoria in timp? Poate fi posibil asa ceva? Dupa spusele lui Einstein se poate, timpul este modificat de viteza si gravitatie. In prezent nu avem cunostintele si mai ales resursele necesare pentru a putea calatori in timp, dar in viitor, peste zeci/sute de mii sau chiar milioane de ani eu chiar cred CA CAlatoria in timp va fi posibila. Voi ce parere aveti?

34 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns (pentru MMihai):

Multumesc happy complicat putin

| SuperSaiyan4 a răspuns (pentru palaghianu):

I love Doctor Who, imi placea si cand eram mic love struck

| Liviu a răspuns:

Cu toate ca sunt ateu, cred ca in viitor va fi posibil asa cevawinking
Daca au facut ei camere video, de marimea unui cui, cu microfon incorporat.
Daca au reusit sa faca un telefon cat o bricheta, ce mai mar surprinde?
Primu prototip de teleportare ar trebui sa fie de dimensiunea unui sifonier, ca urmand apoi peste alte 20 30 de ani, sa fie de dimensiunea unei brichete, ca si cu telefoanele(bine bine, nu erau chiar cat un sifonier)Dar mai tineti voi minte acele Nokia BCA cu care iti faceai casa? acele siemenes vechi? vorbesc aici de generatia 90 + nu de cei de 97 98 99 happy
Ei bine, calculatoarele inainte costau 40 de milioane(prin 1998 1999 ) acum cat costa unu cel mai slab? bingo 2 milioane 3.

| MegaZero a răspuns:

Teoretic,noi calatorim in viitor mereu.Fiecare secunda traita, e o secunda in viitor.Fiecare zi traita e o zi in viitor.