| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeți despre doctori,psihologi,terapeuți,vindecători etc?
Aveți recunoștință pentru ei?
Că ajuta oamenii salvează și tratează vieți?
E o meserie nobila.Dar păcat că e uneori conditionata de bani, sănătatea e un dar de la Dumnezeu, ar trebui sa fie dată în dar căci e cea mai importanta în viața asta, eu știu cum este să suferi.

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu nu am incredere in nimeni. Doar in Dumnezeu. In Biblie sta scris: " Blestemat este cel ce se increde in om". Si nu Dumnezeu ne blesteama. Ci blestemul este consecință faptului ca îți pui increderea si apelezi la om in loc sa apelam la Dumnezeu. Cele mai bune sfaturi sunt scrise in Biblie iar Dumnezeu ne da si puterea de a le împlini si sunt gratuite. In schimb omul ( psihologul ) chiar daca îți da sfaturi nu îți da si puterea de a le împlini + ca totul e pe bani. Așa ca citește Biblia si ia pe Dumnezeu in serios si nu pe oameni.

4 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Doctorii de care ai vorbit au înţeles un lucru foarte important : oamenii proști au nevoie de alți proști care par mai deștepți să le spună ce să facă și cum timpul costă bani, să dea bani proștii

| Superior a răspuns (pentru Justme32):

Exaaaaaact

| AvalohAlyn explică (pentru Justme32):

Eu m-am referit la toată categoria de medici,terapeuți, psihologi.
Ce e rău în a te ajuta sa fii sănătos?
Doctorii și terapeuții și psihologii ajuta omul și ar trebui sa aveți recunoștință pentru ei. daca nu era medicina, psihiatria și psihologia, doctorii, terapeuții etc acum încă luați ierburi pentru a scăpa de suferințe grave...
Și nu vad ce e rău și la psihologi când aceștia îți ridică moralul sau te ajuta sa accesezi mai ușor forțele proprii pentru a trece peste momentele dificile.

| sabin89 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"...te ajuta sa accesezi mai ușor forțele proprii pentru a trece peste momentele dificile."
spui asta din experienţa proprie?