| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre Triunghiul Bermudelor? Care credeti ca e cauza numeroaselor disparitii din acel loc? Dar de Atlantida sau Pacifida? Credeti ca au existat continente care au disparut? De ce?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cum cred ca totul are un ciclu, precum si viata noastra, cred ca au existat si alte civilizatii inaintea noastra, si acest lucru este mentionat in cartile antice. Erau anticii atat de vizionari pe atunci ca sa scrie despre aceste lucruri? Raspunsul la "de ce?", este tocmai ca pamantul a trecut prin mai multe cicluri, fapt ce se va mai intampla...Si alte civilizatii viitoare isi vor aminti de noi prin urmele lasate de noi. Despre Triunghiul Bermudelor sunt multe teorii, dar cred ca este vorba despre un punct magnetic puternic care a atras acele vase, avioane la fundul oceanului...

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Cornel, stiu sa caut si eu pe internet dar eu vreau sa stiu parerea voastra personala despre aceste lucruri.Numai bine.

| Alphawolf a răspuns:

Absolut tot poate fi explicabil mai devreme sau mai tarziu, in rest este cancan.

| BisUltras a răspuns:

Daca s-ar stii cauza s-ar fi actionat. Probabil sa fie adevarat dar probabil sa fie si legende. Dar multa lume discuta despre acest triunghi.
Uite niste informatii :
Triunghiul Bermudelor (în engleză "The Bermuda Triangle"), cunoscut şi sub numele de "Triunghiul Diavolului", este o zonă aproximativ triunghiulară ca formă, cu cele trei colţuri localizate de Insulele Bermude, Porto Rico şi Fort Lauderdale, Florida în Oceanul Atlantic. Suprafaţa cuprinsă este de circa 1. 2 milioane km². Există unele speculaţii cum că în această regiune se întâmplă foarte des fenomene paranormale, cum ar fi: dispariţii ale unui număr mare de vase şi aparate de zbor, activităţi paranormale în care legile fizicii sunt violate[necesită citare], puse inclusiv pe seama fiinţelor extraterestre.[necesită citare]
În ciuda acestor idei populare, Paza de Coastă a Statelor Unite şi alte agenţii citează statistici care indică faptul că numărul incidentelor de vase şi avioane dispărute sau pierdute nu este mai mare decât în oricare altă zonă des circulată a lumii.
Multe din aşa-zisele mistere s-au dovedit a nu fi chiar atât de misterioase sau neobişnuite la o examinare mai amănunţită, conţinând erori şi fabricaţii care în multe cazuri au circulat şi recirculat timp de zeci de ani.

| ra7ul a răspuns:

Crezi ca Napoleon a existat? De ce pentru ca ai auzit de la istorici ca a fost un mare conducator? Eu nu l-am vazut niciodata, de ce as crede ca a existat? La fel poti sa crezi si ca Atlantida a existat si ca a fost un tinut plin de magie si foarte avansat; La fel poti sa crezi despre orice altceva pe care tu nu la-i vazut dar ai auzit ca a existat, s-a intamplat!