| Îngersuav a întrebat:

Ce credeți, lumea extratereştrilor e mai bună decât lumea noastră?

10 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Lumea extracterestrilor este mai REFLEXIVA decat Leviatanul Burghez.

Leviatanul Burghez vrea o dinámica mare insa blocheaza performanta. Burghezii se cred si tehnocratie. Vor sa controleze anii de munca a oamenilor si specialitatea lor si sa ii intégreze in masinaria lor.

Statul Burghez este totalitar si alieneaza persoanele (Karl Marx).

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns (pentru Îngersuav):

Nu te lasa sa gandesti. Vor sa ai doar picioare.

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns (pentru Îngersuav):

Ba nu ca sunt fricosi. Nu vor oameni competenti ci slabi profesional. Vor doar mana de lucru nu si oameni inteligenti.

Răspuns utilizator avertizat
| Cinic a răspuns:

Momentan nu exista nici o doavada din " lumea extratereștrilor". Dar probabil extratereștrii sunt mult mai evoluați ca noi, si evoluția se naste din violenta. Primul telefon mobil, a aparut in tranșeele din al doilea razboi mondial. Era un Motorola, un ghiozdan de metal. Fara violenta tu nu ai mai fi postat acum pe TPU. Iar eu nu aș mai fi baut bere la cutie.

Răspuns utilizator avertizat
| Cinic a răspuns (pentru Îngersuav):

Nu ai inteles. Telefonul era doar un exemplu din multe alte exemple. Cum crezi ca homo sapiens a supravituit in fata altor hominide?! Cu arcul, cu lancea de obsidian. Si astea la vremea lor erau avansuri uriase!

Răspuns utilizator avertizat